TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Türkmenistan ile Romanya diplomatik personelin hazırlanmasında işbirliği yapacak

Türkmenistan ile Romanya diplomatik görevlilerin hazırlanması konusunda yakından işbirliği yapacak. Bununla ilgili Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Uluslararası İlişkiler Enstitüsü ile Romanya Diplomatik Enstitüsü arasında işbirliği muhtırasına imza atıldı.

 Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Uluslararası İlişkiler Enstitüsü Rektörü Baba Zahırov, 9-10 Mart tarihlerinde Romanya’da çalışma ziyaretinde bulundu. Türkmen Rektör, Romanya Milli Eğitim Bakanlığı Devlet Sekreteri Liviu Gabriel Ispashom, Romanya Dışişleri Bakanlığı Devlet Sekreteri Dan Nekulaesku ve Romen Diplomatik Enstitüsü Genel Müdürü Dan Petre ile ikili görüşmelerde bulundu. Bu görüşmelerde, ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve diplomatik görevliliern hazırlanması alanında işbirliğinin güçlendirilmesine yönelik konular ele alındı.

Bu ziyaret kapsamında Romen Diplomatik Enstitüsü’nde Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Uluslararası İlişkiler Enstitüsü ile Romanya Diplomatik Enstitüsü arasında işbirliği muhtırasına imza atıldı. İmza törenine, Romen Diplomatik Ensititüsü yetkilileri, Romanya Dışişleri Bakanlığı görevlileri, Büyükelçi S.Moldovan ve Türkmen tarafından Türkmenistan Romanya Büyükelçiliği temsilcileri katıldı.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Hytaýda “Hytaý-Merkezi Aziýa” formatynyň çäklerinde birinji sammit geçiriler

Dünýäniň liderleri Türkmenistanyň Prezidentine gutlag hatyny iberdi

Şu gün – Halkara Nowruz güni

Teswirle