JEMGYÝET

Türkmenistan’da Yeni yıl öncesi açılışlar devam ediyor

Türkmenistan genelinde Yeni yıl kutlamalarına hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Yılbaşı öncesinde başkent Aşkabat’ta, Türkmenabat ve Daşoğuz kentlerinde açılışlar gerçekleştirildi.

Aşkabat’ın yeni inşa edilen mahallesi Parahat 7’de 2 tane 54 daireli ve 6 tane 36 daireli konut hizmete açıldı. Ev sakinleri Yılbaşı öncesinde daire anahtarlaır ile mutlu oldular.

Konut binaları, yerli firmalar tarafından inşa edildi. Bütün imkanları bulunan konutlar da, spor yapılması ve çocukların oynaması içim özel alanlar oluşturuldu. Bu bölgede okul, kreş ve sağlık ocağı gibi birçok tesis daha inşa edilecek.

Türkmenistan’ın doğusundaki Lebap ilinin Türkmenabat kentinde de 4 katlı konut yanı sıra Türkmenistan Tekstil Bakanlığı’nın ticaret merkezi de inşa edildi. Ayrıca, bu ilde Beyik Türkmenbaşı ilçesinde benzin istasyonu inşa edildi.

Ülkenin kuzeyindeki Daşoğuz ilinde ise 3 bin ton sebze muhafaza etmek için depo inşa edildi. Depoda 23 tane soğuk oda oluşturuldu ve bu odalardaki sıcaklık optimal derecede muhafaza ediliyor. Bu odalarda her türlü sebze ve mevyeleri bulundurmak imkânı olacak.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Halkara ahalteke atçylyk assosiasiýasynyň XIV mejlisi geçirildi

Ata Watan Eserleri

Beýik Britaniýanyň daşary işler ministri Aşgabada geldi

Türkmenistan bilen Beýik Britaniýa täze ylalaşyklara gol çekdiler

Beýik Britaniýanyň daşary işler ministri Merkezi Aziýa saparyna başlady

“Galkanyň” hokkeýçileri «Türkmenistanyň at gazanan sport ussady» diýen hormatly ada eýe boldular

“Galkan” – çempion

Ata Watan Eserleri