JEMGYÝET

Türkmenistan’da 73.Zafer Günü kutlaması

Türkmenistan’da 2. Dünya Savaşı'na son vermesinin 73. yıl dönümünü dolayısıyla kutlama etkinliği düzenlendi. 9 Mayıs Zafer Bayramı arifesinde düzenlenen etkinlikte, gaziler ve gazilerin dul kalan eşleri Türkmenistan Devlet Başkanı’nın adından ödüllendirildi. Törende gazilere para ödülü yanı sıra çeşitli hediyeler verildi.

Aşkabat’taki Mekan Köşkü’nde gerçekleştirilen tören alanında Nazi Almanya’sına karşı kazanılan savaşın fotoğraflarının sergisi düzenlendi. Törene, bakanlar, sivil örgüt temsilcileri, askeri yetkililer, kültür ve sanat çalışanları ve basın mensupları katıldı.

Törende yapılan konuşmalarda, büyük Zaferin kazanılmasında vatanı için canı pahasına savaşan askerler anıldı. Törene katılan gaziler ve askerlerin dul kalan eşleri konuşmalarında, Türkmen Lideri’ne sağladığı her türlü destek için teşekkür etti. Türkmenistan’da 2.Dünya Savaşı gazilere her türlü kolaylıklar sağlanmaktadır.

Ödül törenini ardından konser programı düzenlendi. Ayrıca, bunun gibi etkinlik, ülkenin bütün vilayetlerinde gerçekleştirildi.

Bugünler Zafer Bayramı dolayısıyla bir dizi konferanslar, kültürel programlar ve spor yarışları düzenlenmektedir.

 

Ýene-de okaň

Türkmenistanyň ýolbaşçylary Oleg Kononenkony doglan güni bilen gutlady

Ýewro-2024: 21-nji iýundaky duşuşyklary

Ata Watan Eserleri

Bolgariýa Türkmenistana täze ilçi belledi

Zimbabweniň parlament wekiliýeti Türkmenistanda saparda bolýar

Türkmenistanyň wekiliýeti Wengriýada saparda boldy

Gazagystan Türkmenistana täze ilçi belledi