JEMGYÝET

Türkmenistan ile La Liga arasında işbirliği

Türkmenistan futbol ligi temsilcileri ile İspanya futbol ligi La Liga arasında işbirliği konuları ele alındı. Söz konusu görüşme, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentindeki Marriott oteli konferans salonunda gerçekleştirildi.

Türkmenistan Futbol Federasyonu resmi sitesinde yer alan habere göre, Federasyon Genel Sekreteri Arslan Aynazarov ile La Liga Orta Asya ve İran temsilcisi Haiz Rahmani arasında bir görüşme gerçekleştirildi. Görüşmede, taraflar gençlerin arasındaki futbol deneyiminin paylaşımı ve kapsamlı işbirliği alanlarını değerlendirdi.

Türkmenistan Futbol Federasyonu temsilcileri, BAE’de gerçekleştirilen Asya Kupası kapsamında Dubai’de temaslarda bulunmaktadır. Türkmenistan milli takımı da, Asya Kupası’nda F grubunda mücadele etmektedir. İlk maçında Japonya’ya 3:2’lik skorla yenilen Türkmenistan millileri, gruptaki 2.maçında Özbekistan millilerinden de 4:0’lık skorla yenildi.

Türkmenistan gruptaki son maçını 17 Ocak’ta Umman ile yapacak. Bu maçta galip geldiği takdirde Türkmenistan’ın bir sonraki tura kalma şansı bulunmaktadır.

Ýene-de okaň

Angola Türkmenistana täze ilçi belledi

Türkmenistanyň başlangyjy bilen BMG-de durnukly ulag boýunça ýokary derejeli duşuşyk geçirildi

Türkmenistanyň “Galkan” topary finala çykdy

Ata Watan Eserleri

Aşgabat-Türkmenabat ýokary tizlikli awtomobil ýolunyň Tejen-Mary bölegi açyldy

Ata Watan Eserleri

Hormatly Prezidentimiz ýokary tizlikli Aşgabat – Türkmenabat awtomobil ýolunyň Tejen – Mary böleginiň açylyş dabarasyna gatnaşdy

Ata Watan Eserleri

Türkiýäniň ilçisi: Ankara-Aşgabat uçar gatnawlaryny ýola goýmak meýilleşdirilýär