TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Türkmenistan ile La Liga arasında işbirliği

Türkmenistan futbol ligi temsilcileri ile İspanya futbol ligi La Liga arasında işbirliği konuları ele alındı. Söz konusu görüşme, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentindeki Marriott oteli konferans salonunda gerçekleştirildi.

Türkmenistan Futbol Federasyonu resmi sitesinde yer alan habere göre, Federasyon Genel Sekreteri Arslan Aynazarov ile La Liga Orta Asya ve İran temsilcisi Haiz Rahmani arasında bir görüşme gerçekleştirildi. Görüşmede, taraflar gençlerin arasındaki futbol deneyiminin paylaşımı ve kapsamlı işbirliği alanlarını değerlendirdi.

Türkmenistan Futbol Federasyonu temsilcileri, BAE’de gerçekleştirilen Asya Kupası kapsamında Dubai’de temaslarda bulunmaktadır. Türkmenistan milli takımı da, Asya Kupası’nda F grubunda mücadele etmektedir. İlk maçında Japonya’ya 3:2’lik skorla yenilen Türkmenistan millileri, gruptaki 2.maçında Özbekistan millilerinden de 4:0’lık skorla yenildi.

Türkmenistan gruptaki son maçını 17 Ocak’ta Umman ile yapacak. Bu maçta galip geldiği takdirde Türkmenistan’ın bir sonraki tura kalma şansı bulunmaktadır.

Ýene-de okaň

Sankt-Peterburg türkmen talyplaryna garaşýar

Türkmenistanyň we Tatarystanyň Prezidentleriniň duşuşygy

Ata Watan Eserleri

Garaşsyzlyk baýramyna bagyşlanan baýramçylyk konserti

Teswirle