DÜNÝÄ

Türkmen Lider’den Putin’e tebrik mesajı

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e tebrik mesajı gönderdi. Putin’i yemin ederek, yeniden devlet başkanlığı görevine başlamasıyla kutlayan Türkmen Lider mesajında; “Sizin liderliğinizde Rusya'nın siyasi ve sosyo-ekonomik kalkınmada yeni başarılar elde edeceğine, uluslararası arenadaki saygınlığını daha da güçlendireceğine inanıyorum” diye ifadeler kullandı.

Türkmenistan ile Rusya arasındaki mevcut işbirliği seviyesinden memnun kalan Türkmen Lider, son yıllarda iki ülke arasındaki karşılıklı çıkara dayalı işbirliğinin yüksek seviyelere ulaştığını ifade etti.

“Bugün devletlerimiz geniş bir alanda başarılı bir şekilde işbirliği yapmaktadır. Türkmen-Rus ilişkilerinin ortak çabalarımızla ülkelerimizin ve halklarımızın yararına karşılıklı olarak yararlı işbirliği ruhu içinde dinamik olarak gelişmeye ve derinleşmeye devam edeceğinden eminim” diye mesajında belirten Türkmenistan Devlet Başkanı, Rus mevkidaşı Putin’i bir kez daha yeni görevinde başarılar diledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin marttaki devlet başkanlığı seçimlerinde elde ettiği zafer sonrasında yemin ederek, yeniden görevine resmen başladı.

Ýene-de okaň

ABŞ-nyň ilçisi Klimow Türkmenistandaky wezipesini tamamlaýar

Eýranyň prezident saýlawlary üçin Türkmenistanda ses berişlik gurnalar

Türkmenistanda ýoga bilen meşgullanýanlaryň sany artýar

Peläniň ejesi 101 ýaşynda aradan çykdy

Türkmenistanyň SPECA-da başlyklyk eder

“Türkmenistan-Birleşen Arap Emirlikleri” işewürlik maslahaty geçiriler