JEMGYÝET

Türkmen Lider, Avaza’da tatil yaptı

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, kısa süreliğine Avaza turizm bölgesinde tatil yaptı. Devlet Başkanı, Avaza tatilinin ilk gününde oğlu ve torunları ile Hazar Denizinin kıyısında bisikletli gezi turunu gerçekleştirdi.

İkinci gününde ise Avaza spor kompleksini ziyaret etti. Türkmen Lideri’ne Avaza spor kompleksinde Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcıları ve askeri yetkililer eşlik etti. Devlet Başkanı spor kompleksinde jimnastik salonuna gezdi ve burada bazı egzersizler yaptı.

Daha sonra Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcıları ve askeri yetkililer de bir takım egzersizler yaptı ve iki takım olarak voleybol maçını düzenlediler. Türkmen Lider, Meclis Başkanı Akca Nurberdiyeva ve Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Annageldi Garacayev ile kısa süreliğine sohbet ederek, Türkmenistan’da sporun geliştirilmesi, Türkmen sporcuların uluslararası turnuvalarda kazandığı başarıların ülke basınında yer alması konusunda görüş alış verişinde bulundu.

Türkmen Lider, bu sene Nisan ayında hizmete açılan Avaza spor kompleksinin bazı spor salonlarını gezdi ve Türkmen gençlerinin sporla daha fazla meşgul olmaları için çalışmaların yapılmasını bazı yetkililere talimat verdi.

Devlet Başkanı ayrıca, torunları Kerimguli, İsmail ve Rahim ile birlikte vakit geçirdi. Torunları ile birlikte yeni bestesini seslendirdi. Türkmen Lider “Yanımda” isimli yeni şarkısının üzerinde çalışmalarını devam ettiriyor. Türkmen Lider, diğer torunlarına da zaman ayırarak, kız torunlarının çizdiği resimleri inceledi ve başarılarının devamını diledi.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Beýik Britaniýanyň daşary işler ministri Aşgabada geldi

Türkmenistan bilen Beýik Britaniýa täze ylalaşyklara gol çekdiler

Beýik Britaniýanyň daşary işler ministri Merkezi Aziýa saparyna başlady

“Galkanyň” hokkeýçileri «Türkmenistanyň at gazanan sport ussady» diýen hormatly ada eýe boldular

“Galkan” – çempion

Ata Watan Eserleri

Türkmenistanyň Prezidentiniň täze kitaby Ankarada tanyşdyryldy