TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Züleyha Kakayeva Yılın Star’ı seçildi

Türkmenistan’da her sene geleneksel hal alan müzik alanında Yılın Starı’nı belirleme töreni gerçekleştirildi. Her sene müzik alanındaki hünerlerini sergileyen genç şarkıcıların arasında en iyisi seçiliyor. Bu sene Yılın Star’ı ödülüne Züleyha Kakayeva layık görüldü.

Yılın Starı’nı seçme turları ülkenin vilayetlerinden başlıyor. Ön eleme turuna 150 şarkıcı katıldı. Genç şarkıcılar, Türkmen Owazy televizyonunda şarkıları seslendiriyorlar. İzleyicilerden gelen SMS sonucunda finala kalan 10 şarkıcı belirlendi. 

10 şarkıcı Yeni Yıl Bayramı öncesinde Türkmenistan’ın kültür ve sanat dünyasının önde gelen temsilcilerinin önünde şarkıları seslendiiyor. Kültür ve sanat dünyasının temsilcilerinin oyuyla izleyicilerden gelen SMS sonucunda Yılın Star’ı belirleniyor. 

Final etabında şarkıcılar 2 şarkı seslendirdi. İlk şarkısıcı müziksiz, diğerini ise saz ile beraber sundular. Züleyha Kakayeva oylama sonucunda birinci olarak, Yılın Starı ödülüne layık görüldü. İkinci ve üçüncü sıraya Leyli Ökdirova ve Merdan Nurgılıjov yerleşti.

Yılın Starı organizasyonu, Türkmenistan Kültür Bakanlığı, Mahtumkuli Gençler Örgütü Merkez Konseyi ve Türkmen Devlet Televizyonu tarafından 8’nci kez düzenleniyor.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Hytaýda “Hytaý-Merkezi Aziýa” formatynyň çäklerinde birinji sammit geçiriler

Dünýäniň liderleri Türkmenistanyň Prezidentine gutlag hatyny iberdi

Şu gün – Halkara Nowruz güni

Teswirle