JEMGYÝET

Yabancı Öğrenci Sınav (YÖS) Başvurularında bedava hizmet

Türkiye’de eğitim almak isteyen Türkmenistan vatandaşlarına özel olarak, Yabancı Öğrenci Sınavına başvuru yapacak öğrenci adaylarına Atavatan Danışmanlık’tan bedava hizmet geliyor.

Türkiye’de Kurulu, Türk kanunlarına göre faaliyette bulunan Atavatan Danışmanlık LTD Şirketi tarafından yapılan açıklamaya göre, İstanbul üniversitesinin YÖS sınavına başvuru yapacak Türkmenistanlı öğrenci adaylarına bedava danışmanlık hizmeti verilecek.

Başvurular 23 Marta kadar yapılacak

İstanbul üniversitesinin resmi web sitesinde ( www.istanbul.edu.tr )   yer alan duyuruya göre, YÖS sınav başvuruları 4 Aralık 2017 Pazartesi – 23 Mart 2018 Cuma Saat 17:00 (TSİ) arasındadır. Buna göre, İstanbul üniversitesi YÖS sınavına girecek adayların en geç 23 Nisan 2018 tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir.

YÖS Sınavı 28 Nisan’da

YÖS sınavı 28 Nisan 2018 Cumartesi 15:00 (TSİ) tarihinde belirlenen Merkezlerde gerçekleşecektir. Sınav sonuçları ise 28 Mayıs 2018 Pazartesi tarihinde ilan edilecektir. Belirlenen puanı alan adaylar 18 Haziran 2018 Pazartesi – 02 Temmuz 2018 Pazartesi arasında tercihlerini yapacaklar.

Yerleştirme sonuçları 9 Temmuzda açıklanacak

 Yerleştirme sonuçları 9 Temmuz 2018 Pazartesi açıklanacaktır. Kazanan adaylara kabul mektupları 23 Temmuz 2018 Pazartesi gönderilmeye başlayacaktır. Ancak 20 Temmuz 2018 Cuma günü kazanan adaylar internet üzerinden sonucu öğrenebilecek.

Başvuru aşamasında Bedava hizmetten yararlanabilirler

Adaylar başvuru işlemlerini internet üzerinden kendileri de yapabilecekleri gibi isterlerse Atavatan Danışmanlık Ekibinden başvuru aşamasında bedava danışmanlık hizmeti alabilirler. Kazanan adaylar  bir sonraki aşamalarda da hizmet almak isterlerse, Atavatan Danışmanlık’tan teklif alabilirler.

 

Bedava Hizmet için talep edilen hususlar

  • Adayın Türkmenistan Uluslararası Pasaport kopyası
  • Lise mezuniyet belgesi (Atestat) kopyası
  • Aday adına açılmış ve sadece bu işlemde kullanılacak olan tercihen gmail uzantılı e-posta adresi
  • Adayın elektronik ortama aktarılmış fotoğrafı. Bu fotoğraf, Sınava Giriş Belgesi ve Sınav Sonuç Belgesi üzerinde yer alacağından, adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayacak şekilde ön cepheden ve son altı ay içinde çekilmiş olmalıdır.
  • 20 ABD doları Başvuru ücretinin üniversitenin belirlediği hesaba ödendiğine dair dekont. Bu ödeme doğrudan üniversite tarafından talep edilen ücret olup, Atavatan Danışmanlık ücreti değildir.
  • İstenen bilgiler: Anne-baba adı, doğum yeri, engelli olup olmadığına dair bilgi, uyruk, varsa ikinci uyruk hakkında bilgi, sınava nerede girmek istediğine dair bilgi, sınava hangi dile gireceği (Tercihler, Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça ve Arapça), ev adres, telefon ve cep telefon bilgisi gibi Atavatan Danışmanlık Ekibi tarafından istenen bilgiler)

Önemli Not:

  • Başvuru 23 Mart 2018 tarihine kadar yapılması gerekeceğinden bu belge ve bilgilerin son günlerde oluşabilecek yoğunluğu önlemek için en geç 15 Mart 2018 tarihine kadar Atavatan Danışmanlık’a sunulması gerekmektedir.
  • Bedava başvuru hizmeti sadece sınav başvurusu için geçerli olup, bu hizmetten yararlanabilmek için başvuru aşamasında istenen belgelerin tam olarak verilmesi ve üniversitenin talep ettiği ücretin tam ve eksizsiz olarak yatırılması ve yatırıldığına dair dekontun Atavatan Danışmanlık Ekibine 15 Mart 2018 tarihine kadar ulaştırılması gerekmektedir

 

Sınava başvuru konusunda daha fazla bilgi için Atavatan Danışmanlık Ekibine başvurabilirsiniz.

İşte İletişim Bilgileri :

İstanbul, Güneşli Mah, Kırazlı Cad. Önka İş Merkezi, N 8 D/116, Güneşli-İstanbul

E: Mail Adres : tercume@atavatan-turkmenistan.com

Telefon : +90 532 401 71 52 (Türkiye)

Telefon : +90 212 550 61 49 (Türkiye)

 

Ýene-de okaň

Putin: Russiýa Türkmenistanyň hemişelik Bitaraplygyna hormat goýýar

Türkmenistanyň we Russiýanyň daşary işler ministrleriniň duşuşygy

Ata Watan Eserleri

Türkmenistan «Boeing-777-300ER» kysymly uçaryna gowuşdy

Ata Watan Eserleri

“Arkadag şäheri- ylham gözbaşy” şygyr bäsleşigi jemlener

Ata Watan Eserleri

Türkmen türgeni “Grand Slam” ýaryşynda bürünç medal gazandy

Türkmenistanda ýaşlar forumyna taýýarlyk görülýär