TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

WADA’dan Türkmenistan’a destek

Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) Başkanı Craig Reedy, Türkmenistan Milli Dopingle Mücadele Ajansına destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

WADA Başkanı Reedy, Türkmenistan Devlet Başkanı ve Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov’a bir teşekkür mektubu gönderdi. Reedy mesajında, Türkmen Lideri’ne WADA’nın faaliyetlerine ve dopingden temiz sporcuların korunmasına yönelik çalışmalara verdiği destekten ötürü teşekkür etti.  

Türkmenistan Devlet Başkanı’nın himayesinde Mayıs 2017 tarihinde Aşkabat’ta Orta Asya Bölgesel Anti-Doping Ajansı’nın Yürütme Komitesi toplantısı ve doping kontrol müfettişlerinin eğitimi üzerine bir seminer düzenlendiğini söyleyen Reedy, bu toplantıların çok başarılı geçtiğini ifade etti.

Türkmen Lideri’ni Aşkabat’ta başarılı bir şekilde düzenlenen Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları ile tebrik eden WADA Başkanı, Türkmenistan’da dopinge karşı mücadele yasasının kabul edilmesinden ve Türkmenistan Milli Dopingle Mücadele Ajansının kurulmasından büyük memnuniyet duyduğunu açıkladı.

Türkmenistan’ın uluslararası spor dalında artan başarısını Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları sırasında büyük oranda gösterdiğini kaydeden Reedy, Türkmenistan'ın 89 altın madalya ile birinci sırayı aldığını ifade etti.

WADA olarak Türkmenistan’da Milli Dopingle Mücadele Ajansının gelişimine destek vereceklerini açıklayan Craig Reedy, bunun dopinge karşı programın verimliliğini arttırmaya ve Türkmen sporcuların temiz başarı kazanmalarına imkan sağlayacağını belirtti. 

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

 Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

Resmi Line Hesabımız

https://line.me/R/ti/p/%40atavatanjournal

Line İD : @atavatanjournal

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

Ýene-de okaň

Türkmenistan Hytaýa 4-nji turba geçirijini çekmek mümkinçiligine seretmäge taýýar

Türkmenistanda 11 milliard dollarlyk ýapon maýasy

Awazadaky resminama BMG-niň resmi resminamasy hökmünde çap edildi

Teswirle