TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
DÜNÝÄ

UNİCEF Türkmenistan’a yeni temsilci atadı

 BM Çocuk Fonu (UNİCEF) Türkmenistan’a yeni temsilci atadı. Yeni atanan UNİCEF temsilcisi Christine Wiegand, Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı’nda kabul edildi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, UNİCEF Temsilcisi, güven mektubunu sundu.  UNİCEF Temsilcisini tebrik eden Türkmen tarafı, BM’nin çocuklar ile ile ilgilen bu kurumu ile işbirliğinin devam ettirilmesine ve ülkedeki faaliyetlerine destek vermeye hazır olduğunu dile getirildi. Christine Wiegand, Türkmen tarafına destekleri için teşekkür etti.

Karşılıklı yarar sağlayan işbirliğinin etkin bir şekilde geliştiğini belirten taraflar, çocuklarla ilgili ilişkilerin daha da geliştirilmesi konusu değerlendirdi. UNİCEF Temsilcisi Weigand, Türkmenistan Hükümeti'ne, uzun vadeli karşılıklı yarar sağlayan ortaklığı nedeniyle, 2018-2022 dönemi için Türkmenistan’daki çocuk haklarını uygulamak için Ulusal Eylem Planı’nın kabul edilmesinin yanı sıra, aşılama ve un takviyesi için devlet bütçesinin uzun vadeli finansmanı sağladığı için müteşekkir oldu.

Daha önce, 2015'ten 2019'a kadar Christina Weigand, İran’da UNICEF Temsilciliği Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. 2012'den 2015'e kadar Madagaskar’da UNICEF sosyal politika konularıyla ilgilendi. Dünya ekonomisi dalında Maastricht Üniversitesi (Hollanda) mezunu.

Ýene-de okaň

Türkmenistanyň Prezidenti: futbol boýunça dünýä çempionatynyň hormatly myhmany

Baş Redaktor

Türkmenistanyň wekiliýetiniň Özbegistana sapary

Ata Watan Eserleri

Türkmenistanyň ýolbaşçylary HHR-iň Başlygyna gynanç bildirdi

Teswirle