TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
BIZNES

Uluslararası uçuşlar başladı: Türkmenistan’a kesinleşmiş uçuş planı varmı?

Yurt dışı uçuşlar başladı. İstanbul Havalimanı’nda yaklaşık 2 ay önce koronavirüs (corona virüsü) nedeniyle durdurulan yurt dışı tarifeli uçuşlar, bazı ülkelerle karşılıklı olarak yeniden başladı. Uçuşlar ilk etapta Almanya, Hollanda, İngiltere’ye gerçekleştiriliyor. İlk uçuş saat 08.20’de Almanya’nın Düseldorf kentine gerçekleştirildi. İç hat uçuşları 1 Haziran itibariyle başlamıştı.

Öte yandan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, yurt dışı uçuşların kontrollü başlatıldığını belirterek, 15 Haziran itibarıyla risksiz ülkelerle tarifeli uçuş operasyonlarının başlayacağını söyledi. “Yurtdışı uçuşlarımızla ilgili çok önemli gelişmeler var. Bakan  Karaismailoğlu  bugün 3 ülkeyle uçuşlar başladı. 11’iyle birlikte peyderpey uçuşlarımız bütün dünya ile birlikte tamamlanacak. Diplomasi trafiği yaşanıyor. Bütün taleplerimizi yaptık. Bugün 3 ülkeyle başladık, bütün ülkelerle yazışmalarımızı yaptı. Risk durumuna göre tarihleri belirledik. İnşallah kısa sürede süreci tamamlayıp normal hayata ulaşacağımızı düşünüyorum dedi.

Bu haberde belirttiğimiz gibi, ilk uçuşlar Almanya, Hollanda, İngiltere’ye yapılmaktadır.  Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’nun açıklanmasında görüleceği gibi, 15 Haziran itibarıyla risksiz ülkelerle tarifeli uçuş operasyonları başlayacaktır.  Ancak bu açıklamada ülke ismi zikredilmemiştir.

Türkmenistan uçuşları ne zaman

Bazı sosyal medya hesaplarında Türkiye-Türkmenistan arasında uçuşların başlayacağı tarih belirtilerek, bilet satışına aracılık yapanlar gözlenmektedir. Şuan itibariyle, Türkmenistan ve Türkiye tarafından resmi olarak açıklanmış uçuş başlama tarihi bulunmamakta olup, istenmeyen durumla karşılaşmamak için Türk Hava Yolları ve Türkmenistan Hava yolları yetkili satış acenteleri haricinde bilet satışlarında dikkat etmekte fayda var.

Ýene-de okaň

Türkmenistanda metanol önümçiligi ýola goýlar

Türkmenistan konteýner gatnawlary baradaky Ylalaşyga goşular

Ulag boýunça türkmen-rus topary dörediler

Teswirle