TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCİ) ile Türkmenistan işbirliği

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCİ) ile Türkmenistan arasında bisiklet sporu alanında işbirliği başladı. Aşkabat, 2021 yılında UCİ Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. Bununla ilgili, Aşkabat’taki Olimpiyat Kompleksi’ndeki Velodrom binasında basın toplantısı gerçekleştirildi.

Basın toplantısına Uluslararası Bisiklet Birliği (UCİ) Başkanı David Lappartient başta olmak üzere Rusya Bisiklet Federasyonu Başkanı ünlü bisikletçi altı kez dünya şampiyonu, üç kez Olimpiyat şampiyonu, rekor sahibi Vyaceslav Ekimov, ünlü bisikletçiler, aralarında Atavatan Türkmenistan dergisi başta olmak üzere yerli ve yabancı basın mensupları katıldı.

Türkmenistan Spor ve Gençlik Politikalar Bakanı Dayanç Gulgeldiyev’in moderatörlüğünde yapılan toplantıda konuşan, Uluslararası Bisiklet Birliği (UCİ) Başkanı David Lappartient Aşkabat’ta bulunmaktan mutlu olduğunu kaydetti. David Lappartient, 2021 yılında UCİ Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası’nın Aşkabat’ta yapılacak olmasının büyük bir gurur verici olduğunu ve Aşkabat’taki bisiklet pistinin dünyanın en iyi pistlerinden birisi olduğunu kaydetti.

Daha sonra konuşan Rusya Bisiklet Federasyonu Başkanı ünlü bisikletçi altı kez dünya şampiyonu, üç kez Olimpiyat şampiyonu, rekor sahibi Vyaceslav Ekimov, Türkmenistan Bisiklet Federasyonu ile işbirliği yapacaklarını ve Türkmen sporcularının yetiştirilmesi için çaba göstereceklerini kaydetti. Ekimov, Türkmenistan, Özbekistan ve Kazakistan ile ortaklaşa antrenmanların yapılması yönünde çalışma başlatacaklarını ifade etti.

Ekimov, Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası’nın Aşkabat’ta yapılacak olmasının önemli olduğunu belirterek, Aşkabat’ta yeni rekorların imza atılacağına inandığını belirtti.

Basın toplantısı kapsamında Atavatan Türkmenistan dergisi olarak, Aşkabat’taki Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası’na kaç ülkeden katılımcı beklendiği yönünde bir soru yöneltildi. Uluslararası Bisiklet Birliği (UCİ) Başkanı David Lappartient bu soruya ilişkin, elemelerin yapılacağını ve tahminen 50 ülkeden 400 civarında sporcu beklediklerini kaydetti.

Ýene-de okaň

Azerbaýjanyň Milli Mejlisiniň Başlygy Sahiba Gafarowa Türkmenistanyň ýokary sylagy bilen sylaglandy

Ata Watan Eserleri

Azerbaýjanyň Milli Mejlisiniň başlygynyň Aşgabada sapary

Ata Watan Eserleri

Türkmenistan Russiýanyň Merkezi Aziýadaky strategik hyzmatdaşy

Teswirle