Türkmenistan’dan Umman’a Sultan için taziye

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, 79 yaşında hayatını kaybeden Umman Sultanı Kabus bin Said için taziye mesajını gönderdi.

Türkmen Lider, Umman’ın yeni Sultanı Heysem bin Tarık bin Teymur’a gönderdiği mesajında; “Zat-ı Alileri Kabus bin Said, önde gelen bir politikacı ve devlet adamı olarak Umman Sultanlığı'nın refahı ve halkının refahı adına harika bir iş çıkardı.” diye ifadeler yer aldı.

Devlet Başkanı, şimdiki ve gelecek nesillerin kalplerinde parlak bir anının korunacağına dair güvenini ifade ederek, bu zor anda Umman’ın tüm halkına başsağlığı dileklerini iletti.

Umman Sultanı Kabus bin Said'in (79) hayatını kaybettiği ve ülkede 3 gün yas ilan edildi. Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan, bin Said'in vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımlayarak ülkelerinde 3 günlük ulusal yas ilan etti.

Sultan Kabus, 1940 yılında dönemin Umman Sultan'ı Said bin Teymur'un ilk ve tek oğlu olarak dünyaya gelmişti. 1970 yılındna bu yana Umman’ı yönetiyordu.

Rastgele Haberler

Gökderede gyşky dynç alyş

Ocak 6, 2020 - 4:12 PM
Ýurdumyzyň mekdep okuwçylary özleriniň gyşky dynç alyş günlerini hormatly Prezidentimiziň tabşyrygy esasynda her ýyl guralýan baýramçylyk çykyşlaryna gatnaşmakdan başlaýarlar.
Daha fazla oku

Türkmenistan’da 2020 yılının ilk uluslararası konferansı: 12 anlaşma imzalandı

Ocak 14, 2020 - 12:47 PM
Türkmenistan 2020 yılında 12 Aralık 1995 yılında Birleşmiş Milletler tarafından onaylanan Daimi Tarafsızlık statüsünün 25.yıldönümünü kutlamaktadır. Türkmenistan’ın Tarafsızlığının 25.yıldönümü dolayısıyla Aşkabat’ta “Türkmenistan ve uluslararası kuruluşlar: barış ve kalkınma için işbirliği” konulu uluslararası konferans gerçekleştirildi. 2020 yılında ülke genelinde ve yurtdışında buna benzer birçok organizasyonların yapılması planlanmaktadır.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *