Türkmenistan’da Türk İhraç Ürünleri Fuarı

Türkmenistan’da gelenekselleşen Türk İhraç ürünleri Fuarı gerçekleştirilecek. İki ülke arasındaki ticari işbirliğinin daha da gelişmesine imkan sağlayacak bu fuarın 12-14 Şubat 2020 tarihlerinde yapılması öngörülmektedir.

Başkent Aşkabat’taki Ticaret ve Sanayi Odası’nın Fuar Merkezi’nde düzenlenecek fuarda, Türkiye’nin ihraç ürünleri sergilenecek. Fuarı organize eden Meridyen Fuarcılık şirketinden yapılan açıklamaya göre, fuarda yapı, inşaat malzemeleri, inşaat makineleri, kapı ve pencere, ısıtma ve soğutma, elektrik, aydınlatma, gıda, kozmetik, mobilya, tekstil, beyaz eşya ve ev gereçleri gibi alanlarda ürünler sergileniyor. 

Bu sene 10’ncusu düzenlenecek fuara Türkiye’den de üst düzey katılımın olması beklenmektedir. Fuarın, Türk İhraç Ürünlerinin Türkmenistan'da tanıtımının sağlanması açısından en önemli etkinliklerden birisi olduğunu belirtmek gerekir.

Geçen sene 9’ncusu yapılan fuarın açılışına Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı  Rifat Hisarcıklıoğlu ile Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk-Türkmen İş Konseyi Başkanı  Halil Avcı,  Türkiye Cumhuriyeti Aşkabat Büyükelçisi Mustafa Kapucu, ECO Ticaret Odası Genel Sekreteri Adem Kula, çok sayıda Türk işadamı ve Atavatan Türkmenistan Genel yayın yönetmeni katılmıştı.

Rastgele Haberler

Dünýäniň iň güýçli pasporty

Ocak 9, 2020 - 7:55 PM
2020-nji ýyl üçin iň güýçli pasportlaryň arasynda öňdeligi ýene-de Aziýadan Ýaponiýa döwleti eýeledi. Halkara Howa Aragatnaşyk Bileleşiginiň maglumatlary esasynda düzülen “Henleý” pasport görkezijisinde Ýaponiýanyň pasporty 1-nji orunda durýar.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *