Radio Garden ile Türkmen Radyolarını dinleme fırsatı

Radio Garden uygulaması ile dünyanın neresinde olursa olsun Türkmen radyolarını dinlemek artık çok kolay. Dünyanın neredeyse tüm ülkelerinin radyo kanallarını bünyesinde bulunduran Radio Garden uygulamasında Türkmenistan’da faaliyet gösteren radyoları da dinlenebilir. Çar Tarapdan FM 103,9, Miras FM 103,9, Owaz FM 101,3 ve Watan FM 102,7 radyo kanalları dinlemek için akıllı telefonlarınıza Radio Garden uygulamasını yüklemeniz yeterli. Türkmenistan gündemini  yazılı basından Türkçe, Türkmence, Rusça ve İngilizce olarak www.atavatan-turkmenistan.com sitesi aracılığıyla dünyanın her köşesinden takip edilebilirken, Türkmenistan Televizyonlarını ise  https://turkmentv.gov.tm/ sitesinden izleyebilirsiniz.  Bunun gibi Türkmenistan’da yayınlanan gazete- dergilerin pdf formatını http://metbugat.gov.tm/ sitesinden indirmek mümkün.

Rastgele Haberler

Türkmenistan’da renkli cam üretimi

Ocak 10, 2020 - 10:39 AM
Şubat 2018 senesinde Ahal vilayetinde hizmete açılan Türkmenistan Sanayi ve Haberleşme Bakanlığı Türkmensanayi Ajansı’na bağlı Türkmen Cam Ürünleri Fabrikasında renkli cam üretimine başlandı. Mavi ve yeşil boyalı cam (yaklaşık yarım milyon metrekare) üretimi gerçekleştirildi. Tekrarlanan işlemde ve uzun süreli kullanımda renk değişmediği görülmüştür.
Daha fazla oku

Türkmenistan’dan Ukrayna’ya taziye

Ocak 10, 2020 - 10:21 AM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenski’ye İran'ın başkenti Tahran'da Ukrayna Havayollarına ait Boeing 737 tipi yolcu uçağının düşmesi nedeniyle taziye mesajını gönderdi.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *