Türkiye Türkmenistan ile siber güvenlik tecrübesini paylaşıyor

Türkiye’nin STM Cyber şirketinin uzmanları, Türkmenistan Sanayiciler ve Girişimciler Birliği’nde tarafından siber güvenlik bilinci çalıştayını düzenledi.

Türkmenistan Sanayiciler ve Girişimciler Birliği’nin resmi internet sitesinde yer alan habere göre, tanıtım seminerine devlet ve özel sektör temsilcileri davet edildi. Ayrıca, Türkmenistan Sanayiciler ve Girişimciler Birliği’nin İT teknolojisi ve İT güvenliği alanında faaliyet gösteren şirket temsilcileri de katıldı.

Katılımcılar, STM Cyber'in bilgi teknolojisi alanındaki faaliyetleri hakkında bilgi verildi.  Türk şirketinin uzmanları, siber saldırıları önlemek için gerekli siber güvenlik risklerini analiz etme ve değerlendirmedeki deneyimlerini sundular.

 STM Cyber çok çeşitli aktiviteler gerçekleştirmektedir: açık deniz platformlarının ve uyduların inşasından siber güvenliğe ve Akıllı teknolojilerin geliştirilmesine kadar. Şirket merkezi Ankara'da olup, STM Cyber şubeleri İstanbul ve Karaçi'de de faaliyet göstermektedir.

Rastgele Haberler

Türkmen Lider, Suudi Arabistan Devlet Bakanı ile görüştü

Eylül 13, 2019 - 5:23 PM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Suudi Arabistan Devlet Bakanı, Suudi Arabistan Krallığı Bakanlar Kurulu Üyesi Emir Türki Bin Muhammed Bin Fahad Bin Abdul Aziz Al Saud ve Suudi Kalkınma Fonu Genel Başkan Yardımcısı Halid Bin Süleyman Al Khudeyri ile görüştü. Görüşmede, Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcılarının bazısı ve petrolgazdan sorumlu Devlet Başkanı danışmanı hazır bulundu.
Daha fazla oku

«Oskar» barada käbir sowallaryň jogaby

Şubat 27, 2019 - 11:35 PM
Öňki agşam dünýäniň iň meşhur film baýragy bolan «Oskar» täze eýelerine gowuşdy. Eýsem, bu baýrak barada nämeleri bilýäris, nämeleri bilemzok? «Oskar akademiýasynyň baýraklary» diýen düşünjäniň nähili manysy bar? Baýrak haçandan bäri we haýsy gurama tarapyndan berilýär? Aslynda, «Oskar» sözi
Daha fazla oku

Elde hat ýazyp, 1 milliard dollar gazandylar

Şubat 20, 2019 - 10:27 PM
2011-nji ýylda germaniýaly üç dost tarapyndan döredilen «Celonis» kompaniýasynyň elindäki serişde bu gün 1 milliard dollara ýetýär. 8 ýylda şunça mukdarda pul gazanmagyň gözbaşynda el bilen ýazylan hatlaryň durandygyndan habaryňyz barmydy? Ýok bolsa, bu gün tehnologiýa dünýäsiniň läheňleri bilen
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *