Türkmenistan’da e-devlet hizmeti

Türkmenistan’da dijital ekonomiye geçiş hızlandırılarak, e-devlet hizmeti için bir portal geliştirildi. Sözkonusu portal, Türkmentel-2019 Uluslararası Haberleşme Fuarı kapsamında tanıtıldı.

Bu e.gov.tm portalı kamu hizmetlerinin vatandaşlara ve işletmelere elektronik ortamda sunulması için geliştirilen bilgi sistemidir.  Yetkili bir kullanıcı, resmi internet hizmetleri portalı üzerinden banka kartlarının resmi bilgileriyle İnternet, sabit hat ve mobil iletişim, IP-televizyon, demiryolu veya uçak bileti ve diğer hizmetler için fatura ödeyebilir.

Yakın gelecekte, hizmet listesi türe ve sektöre göre genişleyecektir. Onların listesi bilgi, iletişim ve reklam gibi faaliyet alanlarını içerecek. Ayrı bir kategori eğitim ve kültür alanlarını temsil etmektedir. "Sağlık" bölümünü içermektedir.

Burada girişimcilik faaliyetlerinden sosyal yönlere kadar pasaport, sicil, vizeler, ehliyet, emekli aylıkları ve sosyal yardımların, vergilerin, istihdamın ve diğerlerinin kaydı için online başvuruda bulunma imkanı sağlanacaktır. Ziyaretçilerin siteye kolaylık sağlayabilmesi için portal Türkmence ve Rusça olarak geliştirilmiştir.

Rastgele Haberler

Зонд NASA приблизился к Солнцу

Nisan 6, 2019 - 3:47 PM
4 апреля, зонд NASA Parker Solar Probe завершил свою очередную миссию, приблизившись к Солнцу на минимальное расстояние. Parker находился на высоте около 24 миллиона километров над поверхностью звезды, что примерно равно
Daha fazla oku

Orta Asya Ülkeleri İle Japonya İşbirliği

Mayıs 20, 2019 - 11:34 PM
Japonya Dışişleri Bakanı Taro Kono, Orta Asya ziyareti ile ilgili bir basın bildirisi yayınladı. Öncelikle Dışişleri Bakanı olarak göreve başladıktan sonra ilk kez Orta Asya ülkesine adım atabileceğim için büyük sevinç duyuyorum. Bugün, Duşanbe'deki “Orta Asya + Japonya” Diyalogu çerçevesinde 7.
Daha fazla oku

“Täç Hil” : Hiliň nusgalyk täze derejesi

Temmuz 16, 2019 - 6:12 PM
Ahal welaýatynyň Ak bugdaý etrabynyň çäginde ýerleşýän polietilen torbalary we çygly süpürgiçleri öndürýän “TÄÇ HIL” hususy kärhanasynyň açylyş dabarasy 27.06.2019 senesinde, kärhananyň taryhynda unudulmajak ajaýyp waka boldy. Dabara Ahal welaýatynyň we Ak bugdaý etrap häkimlikleriniň ýolbaşçylary
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *