Türkmenistan, Birmingham ve Frankfurt’a uçacak

Türkmen Havayolları Ajansı, Avrupa ülkelerine tarifeli uçak seferlerini yeniden başlatıyor. Türkmen basınında her alan habere göre, havayollarının takvimine Birmingham (Birleşik Krallık) ve Frankfurt (Almanya) 'ya olan uçuşlar dâhil edildi.

Bu hafta içerisinde 6 Ekim günü Boeing 737-800 uçakları ile Uluslararası Aşkabat havaalanından Aşkabat-Birmingham, 7 Aralık tarihinde ise Aşkabat-Frankfurt seferlerinin başlatılması öngörülmektedir. Seferlerin haftada bir defa yapılması planlandı.

Şubat 2020 tarihinde itibaren ise Türkmen Havayolları, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’a uçacak. Aynı zamanda 2020 yılı itibariyle Suudi Arabistan’ın Cidde ve Vietnam’ın Ho Şi Min kentlerine seferlerin başlatılması, aynı zamanda transit yolcuları için de ek kolaylıklar sağlayacaktır.

Avrupa Birliği ülkelerine yolcu seferleri 4 Şubat 2019 tarihinde Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı (EASA) tarafından durdurulmuştu. Geçtiğimiz aylarda Türkmen Havayolları Ajansı’na, Avrupa güvenlik sistemlerinin taleplerine uygun olan sertifika verildi ve uçuşların yeniden başlatılmasına imkan oluşturuldu. Bu alanda Türkmenistan Havayolları Ajansı ile Lufthansa Consulting uzmanları ortaklaşa çalışma yürütmüştü.

Rastgele Haberler

Taryhy birleşme

Kasım 7, 2019 - 6:34 PM
«Fiat Chrysler» (Italiýa-Amerika) we «Pegugeot S.A» (Fransiýa) kompaniýalary 2020-nji ýyldan başlap güýçlerini birleşdirer. Häzir ortatap ulag öndürijiler
Daha fazla oku

Türkmen wekiliýetiniň Ýaponiýa sapary dowam edýär

Mart 27, 2019 - 12:02 AM
2019-njy ýylyň 26-njy martynda Türkmenistanyň wekiliýetiniň Ýaponiýa saparynyň çäklerinde Ýaponiýanyň Daşary işler ministrliginde duşuşyk geçirildi. Türkmenistanyň Mejlisiniň Türkmen-ýapon parlamentara dostluk toparynyň başlygy, Ahal welaýatynyň häkiminiň
Daha fazla oku

В Анкаре отметили 295-летие Махтумкули Фраги

30, 2019 - 8:15 AM
27 июня в честь Дня работников культуры и искусства, а также поэзии Махтумкули Фраги Посольство нашей страны в Турецкой Республике организовало церемонию возложения цветов к памятнику Махтумкули Фраги, установленному в парке «Туркменистан» в Анкаре.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *