Türkmenistan’da internet bankacılığı ve e-cüzdan hizmeti

Türkmenistan Sanayiciler ve Girişimciler Birliği’nin bankası Rysgal Anonim Ticaret Bankası, yeni türlerde dijital hizmetler geliştiriyor ve uzaktan bankacılık sistemini yönetmek uygulamaları için çalışıyor.

Türkmen basınında yer alan habere göre, halihazırda, tüzel kişiler ve girişimciler için internet bankacılığı hizmetinin başlatılması için teknik hazırlıkların tamamlandığı ifade edilmektedir.

Banka uzmanlarından Abat Kurbanov’un yaptığı açıklamasında, müşterilere varlık ve takas işlemlerine uzaktan yönetmek için yeni hizmetler sunmaya devam edildiği kaydedildi. Bu, hiç şüphesiz bankacılık hizmetlerinin kullanılabilirliğini ve ayrıca tüzel kişiler için hizmet kalitesini artıracak ve nakitsiz dolaşımı hızlandıracaktır.

Ayrıca, banka yeni bir hizmeti sundu.  “Rysgal Pay” elektronik cüzdan hizmetini başlatıyor. QR kodlu ödeme sistemi ve mobil cüzdan, mobil cihazınızdan herhangi bir ödeme yapmanıza olanak sağlar. E-cüzdan kredi kartı veya banka hesaplarının daha güvenli kullanım imkânları sunmaktadır.

Rastgele Haberler

Türkmen Lider, Aşkabat’ın projelerini inceledi

Ocak 9, 2020 - 7:30 PM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Aşkabat şehrine iş gezisini gerçekleştirerek, bazı projeleri değerlendirdi. Türkmen Lideri’ne inşaat, elektrik enerji ve kamu hizmetlerinden sorumlu Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Çarımurat Purçekov ve Aşkabat Belediye Başkanı Şamuhammet Durdılıyev eşlik etti.
Daha fazla oku

Belarus’ta Türkmenistan’ın Tarafsızlığı için tören

Ocak 20, 2020 - 6:04 PM
Türkmenistan’ın Belarus Büyükelçiliği, Türkmenistan’ın Tarafsızlığının 25.yıldönümü dolayısıyla bir tören düzenledi. Türkmenistan’ın Minsk Büyükelçisi Nazarguli Şaguliyev, Belarus Devlet Üniversitesi’nde düzenlenen törende, Türkmenistan’ın Daimi Tarafsızlığı konusunda brifing verdi.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *