Mustafa Kemal Atatürk Aşkabat'ta anılacak

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk Aşkabat'ta anılacak. Türkiye Cumhuriyeti Aşkabat Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, Büyükelçilik, vefatının 81. yıldönümünde Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için 10 Kasım 2019 Pazar günü saat 09:00’da Atatürk Parkında bir tören düzenleyecektir.  Törende, Türkiye ve Türkmenistan’ın milli marşlarının çalınması, Atatürk Anıtına çelenk konulması, bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılması öngörülmektedir.  Yapılan açıklamada Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü yad etmek üzere, bu sene de Türkmenistan’daki Türk toplumunu temsil eden sizlerin, geniş katılımınızı beklemekteyiz denilmektedir. 

Açıklamada Tören saat 09.00’da başlayacağından en geç 08.45’te Atatürk Parkında hazır bulunmanız rica olunur. denilmiştir.  Katılımla ilgili bir kısıtlama bulunmadığı ve kıyafetin resmi olması gerektiği  hatırlatılmaktadır.

 

 

Rastgele Haberler

Türkmenistan’da iş yapan Türk şirketleri dünya listesinde

Ağustos 22, 2019 - 11:35 PM
Türkmenistan’da iş yapan Türk şirketleri dünya sıralamasında Türkiye’yi öne çıkardı. ENR'nin "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesinde 44 firmayla Türkiye ikinci sırada yer aldı. Atavatan Türkmenistan uluslararası dergisinin www.atavatan-turkmenistan.com sitesinin ENR 2019 listesinden
Daha fazla oku

“Açyk gapylar” gününe çagyrýş

Mart 31, 2019 - 3:28 AM
Seýitnazar Seýdi adyndaky Türkmen döwlet mugallymçylyk instituty 2019-njy ýylyň 27-nji aprelinde we 11-nji maýynda sagat 15.00-da 2019 — 2020-nji okuw ýylynda okuwa girmek isleýän ýaşlar bilen «Açyk gapylar» gününi geçirýär.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *