Atavatan Futbol Şampiyonası başlıyor

İlk tanıtım faaliyetini Bahçeşehir üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştiren Türkmenistanlılar Dayanışma Derneği Türkiye’de bulunan Türkmenistanlıların arasında dayanışmaya ve dostluğa katkı sağlamak amacıyla futbol şampiyonasını düzenliyor. 1 Aralık 2019 tarihinde Türkmenistan’ın Tarafsızlık Bayramı vesilesiyle düzenlenecek Şampiyonaya ilk olarak İstanbul’da bulunan Türkmenistanlıların katılması amaçlanmaktadır. Gelecekte başta Ankara ve İzmir olmak üzere Türkmenistanlı öğrencilerin yoğun olduğu illerde şampiyona için seçmeler devam edecek.

Atavatan Futbol şampiyonasının İstanbul seçmeleri için ilk başvuru yapan 16 takım kabul edilecek. Takım isimlerinin Türkçe veya Türkmence olması gerekmekte ve daha önce özellikle spor alanında kullanılmamış takım ismi olmalıdır. Ünlü ve herkes tarafından bilinen marka isimleri de takım ismi olarak kabul edilemez.

Büyük ödül: 1500 Lira ve Atavatan Kupası

1 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşecek Şampiyonada Şampiyon takıma 1500 TL ödül, ikinciye 1000 TL ve üçüncü takımada 500 TL ödül verilecektir.

Final oyuna katılan 2 takım oyuncularına sponsor şirketlerin logosu bulunan Forma (farklı 2 renkli)  hediye edilecek ve final karşılaşması bu formalar ile oynanacaktır.

Ayrıca şampiyon takıma Atavatan Kupası da takdim edilecek. İlk üçe giren takım oyuncularına hatıra madalya ve sertifika takdim edilecek. Kupa töreninde ayrıca Türkmen Pilav ikramı da olacaktır. Kupa töreninde başkada sürprizler beklemektedir.

Başvurular turkmenistandernek@gmail.com e-mail adresine Takım kaptanının irtibat bilgileri, futbolcuların ad ve soyadları yazılarak, Takım ismi belirtilerek gönderilmesi gerekmektedir. 25 Kasım 2019 tarihine kadar kurallara uygun başvuru yapan ilk 16 takım Şampiyonaya kabul edilecektir. Herhangi bir başvuru ücreti olmayacaktır. Her takımda yedeklerle birlikte 11 kişi olması gerekmektedir. Daha fazla bilgi için turkmenistandernek@gmail.com e-posta adresinden veya +90 530 251 26 84 irtibat numarasından ulaşabilirsiniz. Dernek web sitesi daha yapım aşamasında olup, yakında www.turkmenistandernek.org domain ile yayın hayatına başlayacaktır.  

Atavatan Futbol Şampiyonasına sponsor olmak isteyen şirketler yukarıdaki irtibat bilgilerinden Dernek yönetimi ile iletişime geçebilirler.

Türkmenistanlılar Dayanışma Derneği Türkiye’de bulunan Türkmenistanlılar arasındaki birlik ve beraberliğin sağlanması, dayanışmanın sağlamlaştırılması, dostluk ilişkilerinin gelişmesi, Türkiye’de Türk kanunlarına uygun ikamet etmesi, çalışması, iş yapması ve eğitim alması konusunda konsolosluk ve hukuk işlemlerinde yardam vermek, Türkmenistanlılar arasında spor etkinliklerini düzenlemek,  yayın yapmak, Türkiye’de eğitim alan Türkmenistanlı öğrencilere burs vermek ve bilimsel yarışmalar düzenlemek ve derneğin amacına uygun diğer etkinlikler düzenlemek amacı ile kurulmuştur.

Derneğin açılış toplantısı hakkında haberleri Türkçe ve Türkmence okumak için aşağıdaki linkteki haberleri takip edebilirsiniz!

 

Türkmenistanlylar Stambulda raýdaşlyk jemgyýetini döretdi

https://www.atavatan-turkmenistan.com/tu/news_details.php?news_id=NDQzMQ==

Türkmenistanlılar İstanbul'da dernek kurdu

https://www.atavatan-turkmenistan.com/tu/news_details.php?news_id=NDQyNA==

Rastgele Haberler

Türkmenistan ekonomisinde özel sektörün önemi

Ocak 6, 2020 - 10:43 AM
Türkmenistan’da son yıllarda ülke ekonomisin istikrarlı büyümesi için geniş kapsamlı reform çalışmalarını güçlendirmektedir. Ülkede devlet-özel sektör işbirliği oluşturularak, devletin desteğiyle özel sektör önemli ölçüde büyüdü. Halihazırda, Türkmenistan ekonomisinde özel sektörün payı yüzde 65,4 oranına ulaştı.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *