John Deere, Türkmenistan'a 600 pamuk toplama makinesi tedarik edecek

Johne Deere şirketi ile Türkmenistan arasında imzalanan anlaşma kapsamında tarım ürünleri üreticileri için 600 adet biçerdöver tedarikinin yapılması öngörüldü. Şirketin resmi sitesinde yer alna habere göre, 9970 model biçerdöver 2 aşamada teslim edilecek. 2019 yılı itibariyle Türkmenistan’a 300 adet tarım makinesi ulaştırıldı. 2020 yılında yine 300 adet ulaştırılacak.

Anlaşma sayesinde ülkenin tarım sektörü, pamuk hasadı en üst seviyeye getirme şansına sahip olacak. Türkmenistan, John Deere ile anlaşma yoluyla pamuk toplama çalışmalarını tam olarak makine ile toplama imkanını bulmaktadır. 600 John Deere pamuk biçerdöver tedarikine ilişkin anlaşma sonucunda, ülkedeki toplam tarım makinesi sayısı 2020'ye kadar 1.000'i aşacak.

2017-2018 yıllarında John Deere şirketi Türkmenistan’a 440 adet biçerdöver teslimatı gerçekleştirmişti. Yeni mutabık kalan anlaşmalar sonucunda Türkmenistan’da biçerdöver sayısı giderek artmaktadır.

Türkmenistan ile John Deere şirketi arasında yapılan görüşmeler sonucunda 11 Ağustos 2019 tarihinde tarım makinelerinin teslimatı konusunda ilgili anlaşmalar imzalanmıştı.

John Deere şirketi, Türkmenistan’a 25 yıldır tarım makineleri tedarik etmektedir. Böylesi kapsamlı bir sipariş ilk defa gerçekleştirildi. Bu anlaşma Türkmenistan ile John Deere şirketi arasındaki işbirliğini yeni seviyelere taşımaktadır. Ayrıca, Türkmenistan’ın tarım sektöründeki teknolojik kapasiteyi arttırmaktadır.

John Deere'in bölge müdürü Nikolay Orlenko konuyla yaptığı açıklamasında, “Türkmenistan'ın tarım sektörünün, pamuk hasadı mekanizasyonunu önemli ölçüde artırabileceğinden çok memnunuz. Modern teknolojinin kullanımı, tarım işlerini optimize eder, nihai hasadı artırmaya izin verir ve sonuç olarak, bir bütün olarak ülkenin refahında bir artışa yol açar. Türkmenistan ile işbirliğimizin çok umut verici olduğunu ve gelecekte de gelişeceğini umuyoruz.” diye ifadeler kullandı.

Rastgele Haberler

Dev Yol inşaat projesi başlıyor

Ocak 11, 2019 - 9:58 PM
Türkmenistan daha önce 2019 yılında yol inşaat yılı olacağını ilan etmişti. Türkmen Lideri yılın ilk dev projesini imzaladı. Toplam 2,3 milyar dolarlık Aşkabat-Türkmenabat yol inşaat projesi başlıyor. Bu inşaat işini genel müteahhit olarak Türkmenistan Sanayiciler ve Girişimciler Birliği üyesi “Türkmen Awtoban
Daha fazla oku

Türkmenistan’da denklik verilen Türk üniversiteler

Temmuz 30, 2019 - 7:12 PM
Türkmenistan Bilim Bakanlığının yurtdışı üniversitelerin diplomalarına denklik verilmesine ilişkin Tüzüğüne istinaden yurtdışından denklik verilecek üniversitelerin listesi yayınlanmış olup, bu listeye Türkiye’den 25 üniversite girmiştir. Türkmenistan bu listeyi hazırlarken, “The Times Higher Education
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *