Türkmenistan’da Online Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Türkmenistan’da uçak biletini online satın almak için www.turkmenistanairlines.tm sitesinden almak mümkündür. İlk olarak “Nereden” boşluğunu doldurmak gerek. Ardından “Nereye” gideceğiniz istikameti belirtmek lazım. Bu satırda belirli bir şehir ve havaalanı belirtmeniz gerekir.

Ayni zamanda biletinizin nasıl almak istediğinizi tek yön mü veya gidiş dönüş olarak satın almak istediğiniz belirtmeniz gerekiyor.

Eğer bir şehre giderek, orada uzun süre kalmak istiyorsanız. O zaman tek yöne bilet satın almanız daha doğru olur. Bu durumda tek yöne /gidiş satırını işaretlemeniz gerekiyor. Eğer gidiş ve dönüş bileti istiyorsanız. O zaman gidiş dönüş satırını işaretlemek gerekiyor.

Daha sonra takvim bölümüne tıklayınız. Bu takvimde bilet alacağınız tarihleri işaretlemek gerekiyor.

Aynı zamanda yolcu sayısını yetişkin ve çocuk sayısını (12 yaşa kadar, 12 yaştan büyük, 2 yaşa kadar)belirtmek gerekiyor. Ardından “Bulmak/Yönü aramak” tuşuna basınız.

Yeni pencere açılacak ve burada saate bağlı olarak çeşitli uçuş seçenekleri ortaya çıkacaktır. Uygun seferi ve saati seçtikten sonra pasaporttaki gibi soy isim, isim, telefon numaranızı ve e-mail adresinizi belirtmeniz gerekiyor. Özellikle Latin alfabesinde isim ve soy isimlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Sizin yazdığınız e-mail adreslerine e-biletleriniz gönderilecektir. Bu nedenle aktif olarak kullandığınız e-mail adresinizi yazmanın uygundur.

Anketi doldurduktan sonra sıra ödemeye gelmektedir. Kredi veya debit kartınızı, kartınızın türünü, kart numarasını, son kullanma tarihini, kartın ön tarafında belirtildiği gibi Latince harflerle sahibinin adını, CVC kodunu yazın ve "Öde" düğmesini tıklayın.

Eğer tek başınıza online bilet satın almak sisteminden faydalanamıyorsanız, o zaman 24 saat boyunca devam eden teknik destek +993 12 391747 hattını arayarak, yardım alabilirsiniz.

Rastgele Haberler

Iň kän «akylly» telefon satan kompaniýa

Ocak 25, 2019 - 9:35 PM
«Huawei Technologies Co Ltd.» kompaniýasy penşenbe güni beren beýanatynda 2018-nji ýylda mobil telefonlaryň satyşy boýunça rekord derejä ýetendigini habar berdi. Şeýlelikde, 2017-nji ýyl bilen deňeşdirilen 21 göterimlik ösüş gazanyldy. Maglumaty has takyklaşdyrsak, mobil telefonlaryň satuwyndan 2018-nji ýylda giren girdeji 109 milliard dollara barabar boldy.
Daha fazla oku

1 ýewrodan öý satylýar

Mayıs 16, 2019 - 11:11 PM
Italiýan Sisiliýa adasynda ýerleşýän Mussomeli şäherçesiniň meri Juzeppe Kataniýa taryhy merkezdäki öýleri daşary ýurt raýatlaryna 1 ýewrodan satmak kararyna geldi. Ýöne häkimiň bir şerti bar: öýleri satyn alan adam ony gowy
Daha fazla oku

Türkmenistan’da modern kasabaların temeli atıldı

30, 2019 - 7:46 AM
Türkmenistan’da bu hafta içerisinde Lebap, Mari ve Daşoğuz vilayetlerinde modern kasabaların ve geniş çaplı toplu sosyal projelerin temeli atıldı. Temel atma törenlerine, Meclis Başkanı, milletvekilleri, vilayet valileri, ilçe valileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *