Türkmenistan'da Rus Sineması günleri başladı

Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta Rus filmlerinin gösterileceği “Rus Sineması Günleri” başladı. Rus sinemacılar tarafından yapılan çeşitli tür ve yönden yeni filmler Aşkabat ve Balkan vilayetinde gösterime girdi. Bu geleneksel olarak düzenlenen etkinliğin amacı, izleyicilerin dikkatini Rus sinemasına çekmek ve Rusya Federasyonu ile Türkmenistan arasında kültürel işbirliğini geliştirmektir.

Türkmenistan ve Rusya Kültür Bakanlığı, Rossotrudnichestvo Federal Ajansı, Rusya’nın Aşkabat Büyükelçiliği ve Westcinema şirketinin katılımıyla gerçekleştirilen Rus Sineması Günleri etkinlikleri kapsamında birçok film sinemaseverler ile buluştu.

 “Ruhun Ağlaması” (Vladimir Potapov'un yönettiği), “Sevgili Babam” (Mihail Rashodnikov'un yönettiği), “Bu sonsuza dek sürmez” (Yevgeny Yatskin, Alyona Rubinstein'ın yönettiği), “Başın Altından” (Yana Polyarush, Tamara Tsotoriya, Konstantin Kutuev, Murad Aliyev’in yönettiği) ve “İki Kadın” (Vera Glagoleva'nın yönettiği) filmler gösterildi.

Başkent Aşkabat’taki ‘Aşkabat’ sinema salonunda Rus yönetmenlerin, tiyatro ve sinema oyunlarının katılımıyla basın toplantısı gerçekleştirildi.

Rus sinemasının yeni filmleri 6 Kasım tarihine kadar Aşkabat’ta ve aynı zamanda Türkmenbaşı ve Balkanabat şehirlerinde de sinemaseverler ile buluşuyor.

Rastgele Haberler

Зонд NASA приблизился к Солнцу

Nisan 6, 2019 - 3:47 PM
4 апреля, зонд NASA Parker Solar Probe завершил свою очередную миссию, приблизившись к Солнцу на минимальное расстояние. Parker находился на высоте около 24 миллиона километров над поверхностью звезды, что примерно равно
Daha fazla oku

Asya Kupası’nda 1/8 finalleri

Ocak 18, 2019 - 12:38 PM
5 Ocak tarihinden bu yana Birleşik Arap Emirlikleri’nin ev sahipliğinde devam eden 17.Asya Kupası’nda grup maçları sona erdi. 6 grupta 24 milli takımın yer aldığı grup maçları sonrasında 16 takım bir üst tura yükselirken, 8 takım da kupaya veda etti. Türkmenistan milli takımı da 2004 yılından sonra 2.defa bu kupada yer aldı.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *