Türkmenhavayolları’ndan yeni açılımlar: Avrupa seferleri yeniden başlıyor

Türkmenistan Sanayi ve Komünikasyon Bakanlığına ait Türkmenhavayolları Ajansı, uçak sefer sayısını arttırmak için yoğun mesai harcıyor. Türkmen basınında yer alan habere göre, Güneydoğu Asya ve Arap Yarımadası'na yeni seferleri, Avrupa istikametindeki uçuşların yeniden başlatılması öngörülmektedir.

Yakın zamanda Malezya’nın Kuala Lumpur ve Suudi Arabistan’ın Cidde kentlerine yeni başlatılacak seferler için bilet satışlarına başlanacak. Ayrıca, Birmingham (Birleşik Krallık) ve Frankfurt (Almanya) seferleri için de bilet satışları öngörülmektedir. Türkmenhavayolları bu seferlerini Aralık ayının ikinci yarısında başlatacak.

Türkmenistan havayolları ajansı, her yıl iç ve dış hatlarda 3 milyon yolcuya hizmet vermektedir. Geçtiğimiz günlerde Türkmenhavayolları, Avrupa güvenlik sisteminin gerekliliklerine uygunluğu onaylayan bir sertifika ve Avrupa şehirlerine hava taşımacılığı için lisans aldı.

Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı (EASA) tarafından Aşgabat'ta yapılan saha denetim sonuçlarına göre, hava taşımacılığında önemli adımlar atıldı.  Turkmenistan Havayolları ve Lufthansa Consulting uzmanlarının EASA şartlarına uyması için ortak çalışması sonucunda Avrupa uçuşları için bir sertifikanın verildiği kaydedildi.

Şu anda, havayolu çalışanları Avrupa ve Asya'daki hava taşımacılığı pazarındaki ekonomik durumu inceliyor, uçuşların sıklığını artırmaya ve Asya-Pasifik bölgesi ve Arap Yarımadası ülkelerine seferlerin coğrafyasını genişletmeye hazırlanıyorlar.

Avrupa, Türkiye, BDT, Tayland ve Vietnam'dan gelen turistlerin Aşkabat Uluslararası Havalimanı üzerinden Arap Yarımadası'na uçmalarını sağlayacak yollar geliştirilmektedir. Bu uçuşlar, transit seyahat edenler için ek kolaylıklar yaratacak olan Almanya, İngiltere, Rusya ve Türkiye'den rotalarla bağlanabilir.

Rastgele Haberler

DSÖ’den tuz tüketimini sınırlama çağrısı

Mart 13, 2019 - 10:03 PM
Birleşmiş Milletler Haber Merkezi’nde yer alan habere göre, meyve ve sebzeden ete, hamur işlerine ve diğer mutfak ürünlerine kadar çok çeşitli yemekler sunan geleneksel gıda pazarları ve ticaret tezgâhları Orta Asya ülkelerinde popülerdir. Kazakistan'da yapılan son araştırmaların
Daha fazla oku

Hindi filmine Italiýada ýokary baha

Kasım 4, 2019 - 8:44 AM
Bolliwudyň dünýä belli ýyldyzy Rani Mukerjiniň surata düşüren we baş keşbi ýerine ýetiren «Hiç zat» atly täze çeper filmi gysga wagtyň içinde bütin dünýäde meşhurlyk gazandy. Filmdäki keşpleriň aglabasyny çagalar ýerine ýetirýär.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *