Aşkabat’ta Türkmen-Türk konseri yapılacak

Türkmenistan’ın Başkenti Aşkabat’ta Türkmen-Türk konseri yapılacak. Cumhuriyetin 96. Yıl dönemi nedeniyle gerçekleşecek Bayramı Türkiye Aşkabat Büyükelçiliği, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkmenistan Kültür Bakanlığı birlikte organize etmektedir. 28 Ekim 2019 tarihinde Magtumkulu Milli Drama Tiyatrosunda gerçekleşecek ortak konserde Türkiye’den sanatçılar Filiz Güneş, Tuğçe Doruk ve Oğuz Çimen eserlerini sunacak. Türkmenistan Devlet Senfonik Orkestrası da konserde sunum yapacak. Konser saat 19 :00 da başlayacaktır. Türkmen-Türk konserine Nata Holding ve Türk Hava Yoları sponsorluk etmektedir.   

Rastgele Haberler

Makul Hyzmat Tercüme Merkezi Türkmen Radyoların ’da

Mart 3, 2019 - 12:59 AM
Türkmenistan’ın Başkenti Aşkabat’ta faaliyette bulunan Makul Hyzmat Tercüme Merkezinin reklamı Türkmen Radyolarında yayınlanıyor “Avaz tercümeye muhtaç değil, ancak belgelerin tercümesi Makul Hyzmat’in İşi. Sayın vatandaşlar, ulusal ve yurt dışı eğitim belgelerin, ayrıca
Daha fazla oku

Elektronik Devlet sistemli ilk toplantı

Ocak 22, 2019 - 6:43 PM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, video-konferansı bağlantı sistemiyle Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcılarının bazıları, Aşkabat Belediye Başkanı ve vilayet valileri ile toplantı gerçekleştirdi. Ülkedeki mevsimlik tarım işleri, Aşkabat ve bölgelerdeki sosyo-ekonomik kalkınma programının değerlendirildiği toplantıda, elektronik devlet sistemiyle Devlet Başkanı’nın aldığı kararlar, imzaladığı atama kararları derhal vilayet valilerine ulaştı.
Daha fazla oku

DSÖ: Türkmenistan tütünle mücadelede dünya lideri

Nisan 9, 2019 - 8:49 PM
Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Ofisi ile Türkmenistan Hükümeti ortaklaşa başkent Aşkabat’ta DSÖ Avrupa Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Üst Düzey Konferansı gerçekleştirildi. Avrupa'da Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşmak için hedeflere ulaşmak amacıyla düzenlenen konferansta, Türkmenistan’ın tütünle mücadelesine tam not verildi.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *