Milano, Türkmen-İtalyan iş forumuna ev sahipliği yapacak

6 Kasım'da, Milano'daki Rosa Grand Milano Otel'de Türkmenistan-İtalya iş forumu gerçekleştirilecek. Bu forum Türkmenistan Devlet Başkanı’nın  Kasım ayında gerçekleşmesi beklenen İtalya ziyaretinin öncesinde yapılacak önemli bir etkinlik olarak dikkat çekmektedir.

İtalya’nın Aşkabat Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamaya göre, sözkonusu etkinlik, İtalya’nın Aşkabat Büyükelçiliği, İTA Ajansı ve Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlenecek. Çeşitli alanlarda faaliyet gösteren özel sector temsilcilerini bir araya getirecek olan etkinlikte, ticari ve endüstriyel işbirliğinin kurulmasına yönelik konular değerlendirilecek.

Forumun açılışına İTA Genel Müdürü Roberto Luongo, Lombardiya Bölgesi Başkan Yardımcısı Fabrizio Zala ve Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Çarı Gılıcov’un katılması beklenmektedir. 

 

Rastgele Haberler

Türkmenistan gübresinin ihracatı artıyor

Kasım 13, 2019 - 5:12 PM
Türkmenistan’ın Türkmenkimya Devlet Kurumu’na bağlı Garaboğazkarbamid fabrikasında üretilen gübreler yurtdışına pazarlarına ulaştırılıyor. Bu yılın başından bu yana bu fabrika yurtdışına 261 bin ton gübre ihracatını gerçekleştirdi.
Daha fazla oku

Tomaşa merkezlerinde şu hepde

Nisan 19, 2019 - 8:26 PM
Hormatly ildeşler! Şu hepdäniň şenbe we ýekşenbe günleri Aşgabat şäherinde ýerleşýän tomaşa merkezlerinde görkeziljek çykyşlary size ýetirýäris.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *