Türkmenistan’da plastik toplama amaçlı çevre kampanyası

Türkmenistan'ın Doğayı Koruma Derneği, plastik toplamak için bir çevre kampanyası başlattı. Kampanyanın amacı, çevre kirliliği sorununa halkın dikkatini çekmek ve plastik atık miktarını birlikte azaltmaktır.

Türkmen basınında yer alna habere göre, Doğayı Koruma Derneği bu kampanyaya kaıtlarak, plastik atık malzemelerinin getiren gönüllülere çeşitli ağaç fidanlarını hediye etmektedir. Gönüllüler bu fidanları evinin etrafına dikebilecekler. 10-15 kilogram plastik atığı getiren gönüllüye 3-4 fidan verilmektedir.

Ayrıca, plastik geri dönüştürülür ve saksıların, sentetik ipliklerin, torbaların üretiminde gerekli olan ve daha pek çok şey için kullanılır.

Bugüne kadar 2,5 tondan fazla plastik ürünü toplandı ve geri dönüşüme kazandırıldı.

Rastgele Haberler

Türkmen gazy gündogarda

Ocak 18, 2020 - 12:21 PM
Hytaýyň “Sinhua” habarlar agentliginiň habar bermegine görä, 2019-njy ýylda 47,9 milliard kubmetrden gowrak tebigy gaz üstaşyr gaz geçirijileriň üsti bilen Merkezi Aziýadan Hytaýa gönükdirildi. Onuň esasy bölegi bolsa Türkmenistanyň paýyna düşýär.
Daha fazla oku

Türkmenistan’ın toplu konut projeleri

Ocak 16, 2020 - 5:15 PM
Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta toplu konut projeleri başarılı bir şekilde sürdürülmektedir. Başkent’in Parahat-7 mahallesinde 23 konut inşa edilecek. 36 ve 54 daireli 9 katlı konutlar, binlerce ailenin yeni yuvası olacak. Ayrıca konutların yakınında park alanları, çocuk oyun bahçeleri, spor alanları otoparklar ve diğer yardımcı tesisler inşa edilecek.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *