Saud Arabystanynda zenanlar hem harby gulluk edip biler

Saud Arabystanynyň hökümeti taryhda ilkinji gezek zenanlara hem goşunda gulluk etmek hukugyny berdi. Bu barada ýurduň «Aş-Şark al-aswat» neşiri habar berýär.

Habarda beýan edilişine görä, mundan beýläk goşunda gulluk etmäge isleg bildiren zenanlar ýönekeý esgerlikden başlap, harby gullukdaky ähli derejelere çenli göterilip bilerler. Edil erkekler ýaly, olara-da ýurtdaky ähli harby atlar gowşurylar.

Ýurduň generallarynyň biri Hasan aş-Haşriniň aýtmagyna görä, zenanlaryň harby gulluga çagyrylmagy dogry ädimdir. Onuň aýdyşy ýaly, Saud Arabystanynyň goşunynda zenanlara hem iş ýeterlik.

Rastgele Haberler

Türkmenistan ve Rusya Devlet Başkanları telefonda görüştü

18, 2019 - 11:21 PM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşme sırasında, Türkmen Lider ve Vladimir Putin, Türkmen-Rus işbirliğinin öncelikli konularını, en üst seviyeye ulaşan anlaşmalar ve çeşitli alanlarda karşılıklı yarar sağlayan ilişkiler kurmak için mevcut
Daha fazla oku

Rusya ve Türkmenistan bilgi güvenliği anlaşması imzaladı

Nisan 6, 2019 - 3:38 PM
Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Bağımsız Devletler Topluluğu’na üye ülke Dışişleri Bakanları toplantısı kapsamında Rusya ile Türkmenistan arasında bilgi güvenliği anlaşması imzalandı. Bakanlar toplantısı kapmasında Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Türkmenistan Bakanlar Kurulu
Daha fazla oku

Marafonyň salgysy: Beýik Hytaý diwary

Mayıs 23, 2019 - 11:14 PM
Ýalňyş okamadyňyz. Käbir çeşmelerde aýdylyşy ýaly, hatda älem giňişliginden hem görünýän Beýik Hytaý diwarynda halkara ylgaw marafony geçirildi. Indi birnäçe ýyldan bäri adata öwrülen marafona bu ýyl 67 döwletden bir ýarym müňden gowrak adam gatnaşdy.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *