Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü, Türkmenistan'ın iç pazarını araştırıyor

Türkmenistan Sanayiciler ve Girişimciler Birliği’nde Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü Avrasya İşbirliği Dairesi (OECD) Başkanı William Thompson başkanlığındaki heyet temaslarda bulundu. Toplantıda OECD temsilcileri Türkmenistan’ın iç piyasası ile ilgilendi ve özel sektörün rolü hakkında bilgi aldı. OECD heyeti, çeşitli endüstrilerde büyük projelerin uygulanmasındaki organizasyonun kazanımları özel sektörün yapısı ve ana ekonomik göstergeleri hakkında bilgi aldı.

Türkmenistan Maliye ve Ekonomi Bakanı Batır Bazarov'un Mayıs ayında Paris’te OECD’nin liderliği ile görüşmüştü. Taraflar, eğitim, dijital ekonomi, yatırım akışını ve özel girişimciliği teşvik etme, ihracatı, enerjiyi ve çevreyi teşvik etme gibi alanlarda işbirliği konularını ele almıştı. OECD'nin 1961'de Avrupa Ekonomik İşbirliği Teşkilatı temelinde kurulmuştu. Bu yapı, serbest piyasa ekonomisinin ilkelerini tanıyan gelişmiş ülkelerin uluslararası bir ekonomik organizasyonudur.

Rastgele Haberler

Forbes: iň baý zenan aýdymçy...

12, 2019 - 1:50 AM
“Forbes” žurnaly amerikaly aýdymçy zenan Riannany Ýer ýüzündäki zenan aýdymçylaryň arasynda iň gurplusy diýip ygaln etdi. Dünýä metbugatynda ýazylmagyna görä, onuň baýlygy 600 million dollara ýetýär. Hatda Madonna, Selin Dion, Beýonse ýaly ýyldyzlar hem Riannadan yza galdy.
Daha fazla oku

В гробнице майя найдены черепа

16, 2019 - 11:00 PM
В Белизе при раскопках могилы древнего воина археологи обнаружили два трофейных черепа, изучение которых может пролить свет на причины краха некогда могущественной цивилизации майя.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *