Türkmenistan borsasındaki işlem 2 milyon dolar

Geçtiğimiz hafta boyunca, Türkmenistan Devlet Emtia ve Hammadde Borsası’nda 23 adet işlem kaydedildi.

Yabancı döviz bazındaki işlemlerde Birleşik Arap Emirlikleri'nden gelen işadamları, sentetik benzin üretiminden elde edilen sıvılaştırılmış doğal gaz satın aldı ve Afganistan'lı iş çevrelerinin temsilcileri, Türkmenbaşi Petrol Rafinerisinde üretilen sıvılaştırılmış doğal gaz satın aldı. Renksiz düzcam, pamuklu kumaş ve iplik ve pamuklu ulyuk de satıldı. Satın alınan ülkeler: Rusya Federasyonu, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye, Özbekistan. Toplam işlem tutarı 2 milyon 189 bin dolardır.

Manat bazındaki işlemlerde BAE, Kanada, Türkiye ve Çin'den gelen girişimciler, yaklaşık 6 milyon manat tutarında pamuk ipliği satın aldı.

Yerli işadamları iç piyasada araç, yüksek yoğunluklu polietilen ve pamuk lifi satın aldı. Toplam işlem tutarı 2 milyon 195 bin mnat oldu.

Rastgele Haberler

Atavatan Türkmenistan’ı Facebook’tan Takip edin!

Ocak 18, 2020 - 5:36 PM
Ata Vatanımız Türkmenistan ile ilgili güncel haber ve analizleri Türkçe, Türkmence, Rusça ve İngilizce  olarak günlük yayınlamakta olan Atavatan Türkmenistan Uluslararası Dergisinin resmi www.atavatan-turkmenistan.com sitesi, sosyal medyada giderek büyüyor. Yayın ekibimiz tarafından üretilen haber ve analizleri yayınlayan sitemizdeki haber ve analizleri Facebook hesabımızdan da takip edebilirsiniz. Sitemiz Türkmenistan’daki önemli sosyal, ekonomik ve siyasi gelişmeleri yerinde takip etmekte ve anında dünyaya servis etmektedir. Türkmenistan ile haber ve analizleri Facebook hesabımızdan
Daha fazla oku

Türk vatandaşlığı :Yabancıya konut sektöründe büyük canlılık

Ocak 7, 2020 - 9:53 PM
Türkiye 2018 yılında yaptığı yasal değişiklikle vatandaşlık için istediği yatırım tutarını 1 Milyon değerinden 250 bin dolara düşürdü. Ücretlerin düşmesi yabancıya konut sektöründe büyük canlılık getirdi. 2019 Ocak-Ekim ayında yabancıya konut satışı 36 bin 197 ile rekor kırdı. Türkiye'de yabancıya en çok konut satışının yapıldığı Antalya yabancıya gayrimenkul satışında da en üst sıralarda yer aldı.
Daha fazla oku

Türkmenistan’ın tarım ürün ihracatı arttıyor

Ocak 9, 2020 - 7:33 PM
Geçen yıl, ülkenin tarım üreticileri kavun, meyve ve sebze ve baklagil hasadı yetiştirdi. Özel sektör, tarım sektörünün potansiyelinin güçlendirilmesinde ve ithalat ikamesi ve ihracat yönelimi devlet programlarının uygulanmasında önemli bir rol oynamaktadır.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *