Türk işadamları, Bağımsızlık Bayramı kutlamalarına katıldı

Türkmenistan’ın Bağımsızlığı kazanmasıyla birlikte ilk büyükelçiliğini açan Türkiye, Türk işadamları ile Türkmenistan’ın kalkınmasına büyük rol oynamıştır. Bu nedenle, Türkmenistan’daki resmi bayramlara ve törenlere Türk işadamları davet edilmektedir.

Ülke genelinde gerçekleşen ve www.atavatan-turkmenistan.com haber sitesinin takip ettiği Bağımsızlık Bayramı’nın 28.yıldönümü kutlamalarına Türk işadamları da ortak oldu. Türkmen halkının Bağımsızlık Bayramı dolaysıyla yaşadığı sevinci paylaştı.

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov ve tüm devlet erkanının katıldığı ve Bağımsızlık Meydanı’nda kutlanan törene; Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık, NATA Group Genel Müdürü Cüneyt Kandemir, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Burç Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Gömdeniz, Cotam Enterprise Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Seda Genguru, Engin Group şirketi Başkanı Engin Kale ve diğer işadamları katıldı.

Türk işadamları, Türkmenistan’da hala büyük projelere imza atmaktadır. NATA Holding, Türkmenistan’da bir dizi karayolu ve köprü inşaatlarına imza atarken, Çalık Holding sağlık, inşaat, tekstil, enerji ve petrokimya sektöründe büyük projelere imza attı. Cotam Enterprise Şirketi ve Engin Group, Türkmenistan’ın tekstil sektörünün büyümesinde öncü rol oynadı. Birçok tekstil fabrikalarına imza attılar.

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *