Sanayiden sorumlu Bakanlar Kurulu yardımcısı atandı

Bugün Bakanlar Kurulu genişletilmiş toplantısını gerçekleştiren Türkmenistan Devlet Başkanı Sanayi ve iletişimden sorumlu Bakanlar kurulu başkan yardımcısını atadı.  Daha önce www.atavatan-turkmenistan.com sitesinde yayınladığımız habere göre Sanayi ve iletişimden sorumlu Bakanlar kurulu başkan yardımcısı Mamethan Çakıyev Türkmenistan İçişler Bakanı görevine atanmıştı. Daha önceki İçişleri Bakanı İskender Mulikev’in görevden alınmasından sonra bu göreve atanan Çakıyev’den boşalan Sanayi ve iletişimden sorumlu Bakanlar kurulu başkan yardımcısı görevine  Bayramgeldi Övezov atandı.

Övezov en son Türkmenistan Sanayi ve İletişim bakanlığının bünyesindeki “Türkmen İletişim” Ajansının başkanı görevini yürütüyordu.  Övezov, 2012-2019 yılları arasında mülga Türkmenistan İletişim Bakanı görevini yürütmüştü.

Rastgele Haberler

Daşary ýurtlarda okaýan talyplarymyz üçin

Eylül 25, 2019 - 10:24 PM
Häzirki döwürde şu ýyl okuw tamamlan ýüzlerçe türkmen oglan-gyzlary ýurdumyzyň ýokary okuw jaýlary bilen bir hatarda daşary ýurtlaryň abraýly ýokary okuw jaýlaryna ýerleşdirler. Daşary ýurtda bilim alýan ýaşlarymyza peýdaly bolar maksady bilen Türkmenistanyň Döwlet migrasiýa gullugynyň  web saýtynda ýer alan peýdaly maglumaty www.atavatan-turkmenistan.com saýtynyň okyjylarynyň dykkatyna ýetirýäris. 
Daha fazla oku

Microsoft презентовала игровую мышку

1, 2019 - 1:29 AM
Компанией Microsoft сделан анонс новой версии игровой мышки, которую назвали IntelliMouse Pro. Стоит отметить, что подобного рода устройство последний раз компания представляла в 2017 году, это была модель IntelliMouse Explorer.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *