Türkmenhavayolları, Kuala Lumpur ve Cidde’ye uçacak

Türkmenhavayolları Ajansı, Aşkabat-Kuala Lumpur ve Aşkabat-Cidde seferlerine hazırlanıyor. Doğrudan tarifeli uçak seferlerinin Aralık ayında başlatılması öngörülmektedir.

Türkmen basınında yer alan habere göre, Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur’a seferler haftada üç kez Boeing 777-200LR uçağıyla gerçekleştirilecek. Bu seferlerin başlatılacağı Haziran ayında da duyurulmuştu.

Suudi Arabistan’ın Cidde kentine ise haftada 2 kez yine Boeing 777-200LR uçağıyla seferler yapılacak. Seferlerin 22 Aralık tarihinden itibaren başlayacağı da ifade edilmektedir.

Daha önce Aşkabat-Kuala Lumpur seferi 12 Şubat 2015 tarihinde yapılmıştı. Boeing 777-200LR uçağıyla 7 saatlik bir uçuş gerçekleştirilmişti.

Türkmenistan özellikle son dönemde Asya-Pasifik ülkeleriyle işbirliğine daha fazla önem vererek, bu bölgedeki ülkeler ve hava ulaşımlarının sağlanması için de çaba göstermektedir.

Rastgele Haberler

Rusya, Hazar Anayasası’nı onaylama sürecini başlattı

Temmuz 27, 2019 - 8:46 PM
Ağustos 2018 tarihinde Kazakistan’ın Aktau kentinde Hazar Denizi’ne kıyısı bulunan 5 ülkenin – Rusya, Azerbaycan, İran, Kazakistan ve Türkmenistan Devlet Başkanları tarafından imzalanan ve Hazar Anayasası olarak kabul gören Hazar Denizi’nin hukuki statüsü konvansiyonu bölge ülke meclislerinde onaylanmaktadır.
Daha fazla oku

Türkmenistan’ın katkısıyla BM’den Aral’a destek

Mayıs 29, 2019 - 10:21 PM
28 Mayıs tarihinde 75. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 85.oturumunda Türkmenistan’ın girişimiyle Birleşmiş Milletler ile Uluslararası Aral’ı Kurtarma Fonu (İFAS) arasında işbirliğine yönelik Kararname kabul edildi. Bu kararnamenin hazırlanmasına 21 ülke destek verdi. Karar oybirliği ile kabul edildi.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *