İngiltere, Türkmenistan ile tarım deneyimini paylaşıyor

Tarım ve Çevre Koruma Bakanı ve Ahal vilayet valisi başkanlığındaki Türkmenistan heyeti, İngiltere başkenti Londra'da çalışma ziyaretinde bulunuyor. Heyet ziyaretin ilk gününde İngiltere Çevre, Gıda ve Tarım Bakanlığı uzmanlarıyla bir araya geldi. Ayrıca, Türkmen delegasyonu İngiltere Başbakanı’nın Türkmenistan Özel Ticaret Temsilcisi Baroness Emma Nicholson ile bir araya geldi.

Taraflar, tarım sektöründe dijitalleşmenin uygulanmasında işbirliği olanaklarını, işgücü verimliliğini arttırmanın yanı sıra, iki ülkenin tarımsal eğitim kurumları arasında deneyim ve bilimsel araştırma alışverişi konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Ziyaretin ikinci gününde, Türkmen heyeti Kuzey İrlanda'da bir dizi araştırma merkezini ziyaret etti. Heyet, özellikle, Ziraat ve Girişimcilik Kolejini ziyaret etti. Ziyaret sırasında, Türkmen delegeleri kolejin bilimsel ve eğitimsel kompleksleri ve işlevleri hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Türkmen heyeti, Movanagher Balık Çiftliği gezdi. Çalışma gezisinin programı ayrıca, Kırsal Gıda Sanayii ve Biyolojik Bilimler Enstitüsü'ne ve Küresel Gıda Güvenliği Enstitüsü'ne yapılan ziyareti de içermektedir.

Rastgele Haberler

Türkmenistan Heyeti’nin BM ziyareti

Temmuz 19, 2019 - 10:44 AM
Türkmenistan, Birleşmiş Milletler Ekonomi ve Sosyal Konseyi (ECOSOC) himayesinde düzenlenen Siyasi Forum’a katılmaktadır. Türkmenistan Maliye ve Ekonomi Bakanı Batır Bazarov başkanlığındaki heyet, BM ziyareti kapsamında BM Ekonomi ve Sosyal Konseyi Asya ve Pasifik Bölgesi İcra Sekreteri Armida Salsiah Alisjahbana ve BM Genel Sekreteri Yardımcısı, En Az Gelişmiş Ülkeler, Kara İçi Gelişmekte Olan Ülkeler ve Küçük Ada Gelişmekte Olan Ülkeler Yüksek Temsilcisi Fekitamoeloa Utoikamanuu ile bir araya geldi.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *