Atayeva ve Kononeko, Türkmenistan Kahramanı Ünvanı Aldı

Halk Maslahatı toplantısında, Türkmen Lider bazı ödülleri takdim etti. Türkmenistan’ın Birleşmiş Milletler nezdindeki Daimi Temsilcisi Aksoltan Atayeva ‘Altyn Ay’ Madalyası ve Türkmenistan’ın Kahramanı ünvanı ile ödüllendirdi.

Devlet Başkanı, Aksoltan Atayeva’nın diplomatik faaliyetlerine övgüde bulundu, Türkmenistan’ın uluslararası saygınlığının güçlendirilmesine yaptığı büyük kişisel katkılarından bahsetti ve kararnameyi imzaladı.

Ayrıca toplantıda, Türkmenistan doğumlu Rus kozmonot Oleg Kononenko da, ‘Altyn Ay’ Madalyası ve Türkmenistan’ın Kahramanı ünvanı ile ödüllendirdi.

Rus kozmonot Oleg Kononenko Rusya’nın Kahramanı ödüle layık görülen kozmonotlardan birisidir. 21 Haziran 1964 senesinde Türkmenistan’ın Lebap vilayetinin Türkmenabat kentinde dünyaya gelen Rus kozmonot, Türkmenistan Devlet Başkanı’nın Şubat 2009 tarihli Kararıyla Cumhurbaşkanı Yıldızı madalyası ile ödüllendirilmişti. 2008 yılında gerçekleştirdiği ilk uçuşunda Oleg Kononenko, uzaya Türkmenistan’ın bayrağını, Cumhurbaşkanlığı Armasını ve Türkmen halısını götürmüştü.

Rastgele Haberler

Gaz Kongresi: Çin doğal gaz ithalatını artırmakla ilgileniyor

Mayıs 21, 2019 - 9:44 PM
Hazar Denizi’nin kıyısındaki Avaza turizm bölgesindeki Berkarar otelinde başlayan Uluslararası Gaz Kongresi 30 ülkeden 400 civarında delegeyi buluşturuyor. Enerji sektörünün nabzının tutulduğu kongrede konuşan CNPC’ye bağlı Petrol ve Gaz Ekonomisi Enstitüsü Başkan Yardımcısı Liu Chaoquan yaptığı konuşmasında, Çin, doğal gaz alımını artırmakla ilgilendiğini ve bu bağlamda kilit tedarikçilerden
Daha fazla oku

Türkmenistan’da yeni Ticaret Bakanı atandı

Eylül 5, 2019 - 7:36 PM
Türkmenistan’da Ticaret ve Dış Ekonomik İlişkiler Bakanlığı’nda değişiklik yapıldı. Devlet Başkanı’nın imzaladığı karar sonucunda Ticaret ve Dış Ekonomik İlişkiler Bakanı görevinde bulunan Amandurdı İşanov, görevindeki eksiklikler dolayısıyla görevden alındı.
Daha fazla oku

Efficiency Challenge Electric Vehicle

Mart 2, 2019 - 10:30 PM
The “Efficiency Challenge Electric Vehicle” is an annual competition for educational institutions organized by The Scientific and technological Research Council of Turkey (TÜBITAK) SINCE 2005. The competition with the participation of international teams will be held at Istanbul Atatürk Airport within
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *