Singapur, Türkmenistan'da Enstitüsü şubesini açmak istiyor

Öğrenci ve öğretmen değişim programları da dahil olmak üzere özel eğitim programlarının, yuvarlak masaların ve telekonferanslarin organizasyonu, Singapur Yönetim Geliştirme Enstitüsü Başkanı Eric Kuan Chun Hawk başkanlığındaki Singapur heyetin’n, Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı'nda gerçekleştirildiği toplantıda ele alındı.

Bu üniversite, Singapur'daki en eski kar amacı gütmeyen mesleki eğitim kurumudur. Türkmenistan, Singapur ile kültürel ve insani işbirliğine özel önem veriyor.

 Bu yıl Ağustos ayında Türkmenistan Devlet Başkanı'nın Singapur’a yaptığı devlet ziyareti kapsamında, Türkmen Devlet İktisadi ve Yönetimi Enstitüsü ile Singapur Yönetim Geliştirme Enstitüsü arasında bir Mutabakat Zaptı imzalandı.

Bu bakımdan, Singapurlu tarafı, eğitim ve bilim alanını geliştirmenin yanı sıra, ülkeler arasındaki etkileşimi artırmaya ve derinleştirmeye katkıda bulunacak olan, Türkmenistan'da Yönetim Geliştirme Enstitüsünün bir şubesini açmayı önerdi.

Türkmen Dışişleri Bakanlığı'nın haberine göre, Singapur’un bu ziyareti, eğitim ve bilim alanında ikili işbirliğinin geliştirilmesine önemli bir ivme kazandıracak.

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *