Türkmenistan’da yeni Ticaret Bakanı atandı

Türkmenistan’da Ticaret ve Dış Ekonomik İlişkiler Bakanlığı’nda değişiklik yapıldı. Devlet Başkanı’nın imzaladığı karar sonucunda Ticaret ve Dış Ekonomik İlişkiler Bakanı görevinde bulunan Amandurdı İşanov, görevindeki eksiklikler dolayısıyla görevden alındı.

Türkmenistan’ın yeni Ticaret ve Dış Ekonomik İlişkiler Bakanı görevine, daha önce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olan Orazmurat Gurbannazarov atandı. Orazmurat Gurbannazarov aynı zamanda, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı görevinden alındı.

Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı görevine ise bu kurumun başkan yardımcısı olan Dövletgeldi Recepov atandı.

Yeni Ticaret Bakanı Orazmurat Gurbannazarov 2009 yılından bu yana devlet kademesinde önemli görevlerde bulundu. Yüksek Kontrol Kurumu Başkanı, Tarım Bakanı, Türkmenistan’ın Birleşik Arap Emirlikleri nezdindeki Büyükelçisi, Gıda Sanayi Birliği Başkanı görevlerinde bulunan Ticaret Bakanı Gurbannazarov, 2011 ve 2017 yıllarında Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı görevinde de bulundu.

Yeni Bakan en son Nisan 2018 senesinde Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevine atanmıştı.

Rastgele Haberler

Türkmen Lider, Aşkabat’ın projelerini inceledi

Ocak 9, 2020 - 7:30 PM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Aşkabat şehrine iş gezisini gerçekleştirerek, bazı projeleri değerlendirdi. Türkmen Lideri’ne inşaat, elektrik enerji ve kamu hizmetlerinden sorumlu Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Çarımurat Purçekov ve Aşkabat Belediye Başkanı Şamuhammet Durdılıyev eşlik etti.
Daha fazla oku

Türk vatandaşlığı :Yabancıya konut sektöründe büyük canlılık

Ocak 7, 2020 - 9:53 PM
Türkiye 2018 yılında yaptığı yasal değişiklikle vatandaşlık için istediği yatırım tutarını 1 Milyon değerinden 250 bin dolara düşürdü. Ücretlerin düşmesi yabancıya konut sektöründe büyük canlılık getirdi. 2019 Ocak-Ekim ayında yabancıya konut satışı 36 bin 197 ile rekor kırdı. Türkiye'de yabancıya en çok konut satışının yapıldığı Antalya yabancıya gayrimenkul satışında da en üst sıralarda yer aldı.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *