Türkmenistan’dan Özbekistan’a gazbeton ihracatı

Binalara çok yönlü katkılar sağlayan, modern dünyanın duvar örgü malzemesi olarak ilk tercihi konumunda olan gazbeton Türkmenistan’ın da inmeli ihraç kalemleri arasında yerini aldı. Türkmenistan Sanayiciler ve Girişimciler Birliği’ne üye Ukyply Kardeşler şirketi komşu Özbekistan’a Binalar ve yapılar için 7 bin metreküpten fazla gaz beton bloğu ihracatını gerçekleştirdi.

Sözkonusu inşaat malzemesinin Özbekistan’da inşası devam eden Tashkent City projesinde, Buhara, Semerkant ve diğer büyük kentlerde inşa edilmekte olan konut projelerinde kullanılacağı kaydedildi. Ayrıca, Türkmenistan’ın gazbeton ürününe Kazakistan’dan da talip çıktı. Yakın bir zamanda Kazakistan’ın Aktau kentinde yüksek kaliteli 9 bin metreküp gazbeton ihracatının yapılması planlanmaktadır.

Türkmen şirketinin gazbeton ürününe ülke çapında da büyük talep var. Çünkü Türkmenistan genelinde de birçok dev inşaat projeleri yapılmaktadır. Ahal vilayetini yeni yönetim merkezi, Aşkabat’ın batısında toplu konut inşası devam etmektedir.

Türkmen şirketi, gazbeton ürününü Almanya’nın teknolojisi ile donatılan üretim merkezinde üretmektedir. En son teknolojiler, yüksek ses yalıtımlı ve düşük ısı iletkenlik katsayılı mineral malzemelerden çevre dostu, hafif ve dayanıklı bloklar üretmeyi mümkün kılmaktadır.

Rastgele Haberler

Türkmenistan’da Türk İhraç Ürünleri Fuarı

Ocak 9, 2020 - 7:50 PM
Türkmenistan’da gelenekselleşen Türk İhraç ürünleri Fuarı gerçekleştirilecek. İki ülke arasındaki ticari işbirliğinin daha da gelişmesine imkan sağlayacak bu fuarın 12-14 Şubat 2020 tarihlerinde yapılması öngörülmektedir.
Daha fazla oku

Bakanlar Kurulu: Türkmenistan bir dizi uluslararası sözleşmelere katılacak

Ocak 11, 2020 - 11:50 AM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov başkanlığında 2020 yılının ilk Bakanlar Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Telekonferans eşliğinde yapılan toplantıda, ülkenin iç ve dış gündemi değerlendirildi. Bir dizi kararlara imza atıldı ve 2020 yılında Türkmenistan’ın bir dizi uluslararası sözleşmelere katılması yönündeki teklifler değerlendirildi.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *