Türkmenistan’dan Özbekistan’a gazbeton ihracatı

Binalara çok yönlü katkılar sağlayan, modern dünyanın duvar örgü malzemesi olarak ilk tercihi konumunda olan gazbeton Türkmenistan’ın da inmeli ihraç kalemleri arasında yerini aldı. Türkmenistan Sanayiciler ve Girişimciler Birliği’ne üye Ukyply Kardeşler şirketi komşu Özbekistan’a Binalar ve yapılar için 7 bin metreküpten fazla gaz beton bloğu ihracatını gerçekleştirdi.

Sözkonusu inşaat malzemesinin Özbekistan’da inşası devam eden Tashkent City projesinde, Buhara, Semerkant ve diğer büyük kentlerde inşa edilmekte olan konut projelerinde kullanılacağı kaydedildi. Ayrıca, Türkmenistan’ın gazbeton ürününe Kazakistan’dan da talip çıktı. Yakın bir zamanda Kazakistan’ın Aktau kentinde yüksek kaliteli 9 bin metreküp gazbeton ihracatının yapılması planlanmaktadır.

Türkmen şirketinin gazbeton ürününe ülke çapında da büyük talep var. Çünkü Türkmenistan genelinde de birçok dev inşaat projeleri yapılmaktadır. Ahal vilayetini yeni yönetim merkezi, Aşkabat’ın batısında toplu konut inşası devam etmektedir.

Türkmen şirketi, gazbeton ürününü Almanya’nın teknolojisi ile donatılan üretim merkezinde üretmektedir. En son teknolojiler, yüksek ses yalıtımlı ve düşük ısı iletkenlik katsayılı mineral malzemelerden çevre dostu, hafif ve dayanıklı bloklar üretmeyi mümkün kılmaktadır.

Rastgele Haberler

Türkmen-Alman İş Forumu özel sektöre yaradı

Şubat 19, 2019 - 10:19 PM
11-14 Şubat tarihleri arasında Almanya’nın başkenti Berlin’de Türkmenistan-Almanya İş forumu düzenlendi. Almanya’dan 80 civarında şirketin temsilcilerinin katıldığı forum, Türkmenistan özel sektör temsilcileri için de çok verimli oldu. Türkmenistan Sanayiciler ve Girişimciler Birliği’ne üye yerli firmaların pek çoğu bu iş forumunda yer aldı. Türkmen firmaların bu foruma katılmalar sonucunda yabancı yatırım
Daha fazla oku

Türkmenistan-Singapur ilişkilerinde yeni dönem

Ağustos 27, 2019 - 1:03 AM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov’un Singapur ziyareti münasebetiyle İş Forumu gerçekleştirildi. Singapur’daki Shangri-La otelinde gerçekleştirilen İş Forumu’na bu ülkenin petrol ve gaz, kimya, enerji,
Daha fazla oku

Туркменистан и Бахрейн :совместных нефтегазовых проектов

Şubat 28, 2019 - 9:39 PM
С 23 по 28 февраля 2019 года делегация компании Gulf Petrochemical Industries Company (GPIC) Королевства Бахрейн во главе с председателем совета директоров Ахмедом Аль-Шаряном пребывает в Туркменистане с рабочим визитом.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *