Çölleşmeye Karşı Mücadele

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de  "Arazi Yatırımları: Fırsat" sloganı altında Çölleşme ile Mücadele için BM Sözleşmesinin Taraflar Konferansının 14.Bakanlar toplantısı yapıldı.

Türkmenistan’ın da yer aldığı konferansa Hindistan Başbakanı Narendra Modi, BM Genel Sekreteri Yardımcısı Amine Mohammed ve ayrıca 160 ülkeden 8 bin delege katıldı.

 Türkmenistan temsilcisi, çölleşme ve arazi bozulumu ile mücadelede ülkenin başarıları hakkında bir sunum yaptı. Ayrıca, Türkmenistan Devlet Başkanı’nın Rio de Janeiro'daki Rio + 20 Zirvesi'nde önerdiği bir Aral Deniz Havzası için BM Özel Programı oluşturma girişimi tanıtıldı. Türkmenistan'ın IFAS Başkanı olarak gösterdiği çabalar Aral Denizi havzasındaki çevresel ve sosyo-ekonomik durumun iyileştirilmesine yönelik çalışmaları anlatıldı.

Rastgele Haberler

Dılı bolmaýan Laldyr, emma Lalyň hem Dılı Bardyr

Ocak 10, 2020 - 2:17 AM
Dilsiz hiç zat ýokdur. Durmuş, ýaşaýyş diliň esasynda gurlandyr. Ylymy-da, medeniyeti-de, sungaty-da dilsiz göz öňüne getirip bolmaýar. Dil bilen baglanyşygy, gatnaşygy bolmaýan ylym-da ýokdur. Galyberse-de, dilimiz bütin ylymlar bilen özara arabaglanyşykdadyr. Matematikaçylar özüniň dilini güýjini simwollardan, sifrlerden,
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *