Çölleşmeye Karşı Mücadele

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de  "Arazi Yatırımları: Fırsat" sloganı altında Çölleşme ile Mücadele için BM Sözleşmesinin Taraflar Konferansının 14.Bakanlar toplantısı yapıldı.

Türkmenistan’ın da yer aldığı konferansa Hindistan Başbakanı Narendra Modi, BM Genel Sekreteri Yardımcısı Amine Mohammed ve ayrıca 160 ülkeden 8 bin delege katıldı.

 Türkmenistan temsilcisi, çölleşme ve arazi bozulumu ile mücadelede ülkenin başarıları hakkında bir sunum yaptı. Ayrıca, Türkmenistan Devlet Başkanı’nın Rio de Janeiro'daki Rio + 20 Zirvesi'nde önerdiği bir Aral Deniz Havzası için BM Özel Programı oluşturma girişimi tanıtıldı. Türkmenistan'ın IFAS Başkanı olarak gösterdiği çabalar Aral Denizi havzasındaki çevresel ve sosyo-ekonomik durumun iyileştirilmesine yönelik çalışmaları anlatıldı.

Rastgele Haberler

Türkmenistan-İsrail siyasi istişareler

Mart 27, 2019 - 11:26 PM
Türkmenistan ile İsrail Devleti Dışişleri Bakanlıkları arasında siyasi istişareler 25 Mart 2019'da İsrail’de gerçekleşti. İsrail tarafına Dışişleri Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Alexander Ben Zvi başkanlık etti.
Daha fazla oku

Çagyl sahasında dev demir rezervi bulundu

Nisan 6, 2019 - 3:28 PM
Dün gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısında Türkmenistan Sanayi ve haberleşme sektöründen sorumlu Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Mammethan Çakıyev, madencilik ve metalürji sektöründeki çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Daha fazla oku

ARETİ Başkanına Türkmenistan’da görev

Ağustos 29, 2019 - 10:01 PM
Türkmenistan Devlet Başkanı bugün ARETİ Başkanı İgor Makarov ve Türkmenistan Devlet Başkanlığı Petrol danışmanı Yagşıgeldi Kakayev ‘i kabul etti. ARETİ merkezi İsviçre’de bulunan petrol şirketidir.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *