Türkmenistan, ILO Üçlü İstişare Sözleşmesini onayladı

Türkmenistan Uluslararası Çalışma Örgütü Üçlü Danışma Sözleşmesini onayladı. Bu konuyla bilgiyi Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü Guy Ryder açıkladı.

Guy Ryder açıklamasında Büyükelçi Atageldi Haljanov'u 144 sayılı İLO Sözleşmesinin Türkmenistan tarafından onaylanmasıyla üçlü istişarelerde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Türkmen Dışişleri Bakanlığı tarafından da yapılan açıklamaya göre, İLO listesindeki Sözleşme 144 olarak da bilinen Uluslararası Çalışma Standartlarının Uygulanmasının Desteklenmesine İlişkin Üçlü Danışma Sözleşmesi, 1976'da Cenevre'de kabul edildi ve 16 Mayıs 1978'de yürürlüğe girdi.

Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü Guy Ryder hükümetler, işverenler ve işçiler arasındaki diyalog, düzgün bir çalışma ile bir gelecek inşa etmek için hayati öneme sahip olduğunu ifade etti.

144 Sayılı Sözleşmenin onaylanması ve uygulanması, hükümetlere, işverenlere ve işçi örgütlerine uluslararası çalışma standartları konusunda danışma için bir platform sağlar.

 Üçlü Danışma Sözleşmesi, daha önce Türkmenistan tarafından onaylanan ve 9 Eylül 2020'de yürürlüğe giren ILO No. 9 Sözleşmesi ile uyumludur.

Rastgele Haberler

Перспективы Транскаспийского транспортного коридора

Mart 13, 2019 - 10:25 PM
Развитие Транскаспийского транспортного коридора обсудили в Астане на седьмом совещании руководителей таможенных администраций Тюркского совета. На встрече стороны подписали Меморандум о взаимопонимании между
Daha fazla oku

Video-konferansı Bakanlar Kurulu gerçekleştirildi

Ocak 24, 2019 - 10:27 AM
2019 yılı itibariyle Türkmenistan’da dijital ekonomi sisteminin uygulanmaya başlamasıyla birlikte Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov Bakanlar Kurulu toplantılarını video-konferans bağlantı sistemiyle gerçekleştirmektedir. Türkmen Liderin gerçekleştirdiği yeni Bakanlar Kurulu’nda ülkedeki pek çok sektördeki çalışmalar değerlendirildi. Sadece Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcıları değil, aynı zamanda bakanlar ve kamu kurum yetkilileri de video-konferansla bilgi verdi.
Daha fazla oku

Türkmen metbugatynda – 23.01.2019

Ocak 23, 2019 - 9:04 PM
«Türkmenistan» gazeti 1. Syýasy habarlar: «Türkmenistanyň daşary syýasy täzelikleri», (TDH). «Türkmenistanyň Prezidentiniň döredijilik strategiýasy täze neşirlerde öz beýanyny tapýar», (TDH). 2. Ykdysady habarlar: «Sanly ykdysadyýet: Ösüşiň
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *