Türkmenistan-Azerbaycan Hükümetlerarası Komisyon üyeleri belirlendi

Türkmenistan, dünya ülkeleri ile siyasi, ekonomik ve kültürel münasebetlerinin geliştirilmesine büyük önem vermektedir. Bu bağlamda, birçok ülke ile ikili münasebetleri hükümetlerarası komisyon kapsamında sürdürmektedir. Bu komisyon, ülkeler arasındaki ekonomik, kültürel ve insani münasebetlerin geliştirilmesi için geleceğe yönelik işbirliği alanlarını oluşturmaktadır.

Türkmenistan Devlet Başkanı’nın Kararıyla Türkmenistan ve Azerbaycan arasındaki işbirliğini daha da geliştirilmesi için Türkmenistan-Azerbaycan Hükümetlerarası Ekonomik İşbirliği Komisyonunun Türkmen tarafının üyeleri onaylandı.

Rastgele Haberler

Orta Asya’da su alanda işbirliği

7, 2019 - 12:22 AM
Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla “Orta Asya'nın Sürdürülebilir Gelişiminde Su Diplomasisinin Rolü” konulu uluslararası konferans düzenlendi. Konferansa bölge ülkelerinden temsilciler yanı sıra Aşkabat’taki BM teşkilatlarından yetkililer katıldı.
Daha fazla oku

Туркменистан – Германия: сотрудничество в сфере экологии

Şubat 26, 2019 - 10:44 PM
В столичном отеле «Йылдыз» начал работу семинар для журналистов на тему «Изменение климата и пастбища в Туркменистане», организованный Министерством сельского хозяйства и охраны окружающей среды нашей страны совместно с Германским обществом по международному сотрудничеству (GIZ).
Daha fazla oku

Aşkabat’taki Türk toplumu iftarda buluştu

Mayıs 31, 2019 - 10:04 PM
Türkiye Cumhuriyeti Aşkabat Kültür ve Tanıtım müşavirliği tarafından iftar verildi. Aşkabat Beş Yıldız restoranında bugün gerçekleşen iftara başta Türkiye Cumhuriyeti Aşkabat Büyükelçisi sayın Mustafa Kapucu olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. Kültür ve Tanıtım müşaviri Fikret Öztürk’ün ev sahipliğinde
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *