İstanbul’da gece 12’den sonra metro hizmeti

İstanbul’da belirli hatlarda gece 12’den sonra da  metro hizmeti verilmeye başlıyor. Türk medyasında yer alan haberlere göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, , 30 Ağustos gecesi saat 00.30 itibarıyla gece ulaşımına dönük metro ve otobüs hatlarında hizmetin başlayacağını açıkladı.

Başlatılan bu yeni uygulama çerçevesinde ilk etapta M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı, M1B Yenikapı-Kirazlı Metro Hattı, M2 Yenikapı-Taksim Hacıosman Metro Hattı, M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı, M5 Üsküdar-Çekmeköy Metro Hattı, M6 Levent-Boğaziçi Üniversitesi/Hisarüstü Metro Hattı'nın hizmet verecek.

Aynı zamanda gece hizmet verecek metro hatlarının, 8 İETT hattı ve metrobüs ile de entegre olacak. Gece  boyunca hizmet veren 24 İETT hattı içinden metro ile entegre olacak hatlar 34G Beylikdüzü-Söğütlüçeşme, 11ÜS Sultanbeyli-Üsküdar, 130A Deniz Harp Okulu-Kadıköy, 15F Beykoz-Kadıköy, 25G Sarıyer-Taksim, 40 Rumelifeneri/Garipçe-Taksim, E10 Sabina Gökçen Havalimanı/Kurtköy-Kadıköy, E3 Sabiha Gökçen Havalimanı-4. Levent Metrosu olacak. Yapılan açıklamaya göre, gece hizmet verecek bu metro ve İETT hatlarındaki seyahat edecekler, çift tarife basarak seyahat edecek.

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *