Birinci Hazar Ekonomik Forumu gala konser ile son buldu

Türkmenistan tarafından Avaza turizm bölgesinde gerçekleştirilen Birinci Hazar Ekonomik Forumu, yerli ve yabancı sanatçıların katılımıyla düzenlenen gala konser ile son buldu. Konsere, Türkmenistan Devlet Başkanı ve diğer üst düzey konuklar katıldı.

Konser programında Rusya’nın ünlü sanatçılarından Zara, Sergey Lazarev, Nyusha ve genç Rus sanatçı ve Aşkabat doğumlu V’OLGA olarak tanınan Olga Şultas sevilen şarkıları ile katılımcılara büyük bir sevinç yaşattı.

Ayrıca konserde Azerbaycan’ın ünlü sanatçılarından Raşad İlyasov, Samira Efendiyeva, Kazakistan’dan Adilhan Makin ve Aygerim Altınbek, İran’dan Majid Ahşabi ve Hamed Mahzarnia sahne aldı.

Astrahan Devlet Folklor ekibi de gösterileri ile izleyicileri büyüledi. Türkmen sanatçılarının da yer aldığı konser programında, Türkmenistan’ın dünyaca ünlü Küştdepdi dansı da büyük ilgi gördü.

Konser, Türkmen Lideri’nin kaleme aldığı torunu Kerim’in bestelediği Arzuv isimli şarkı ile son buldu.

Gala konser programının bitmesiyle havai fişek gösterileri büyük bir ilgiyle izlendi.

Rastgele Haberler

Türkmenistanda ses bermek dowam edýär

Mart 31, 2019 - 12:05 PM
Türkmenistanyň Mejlisiniň deputatlarynyň saýlawlary boýunça sagat 13-e çenli saýlawçylaryň 53,41% ses berdi. Has takygy, saýlawçylaryň 54-nji “Baýdak” saýlaw okrugynda – 56,56%, 106-njy “Wekil”
Daha fazla oku

Bakanlar Kurulu: Ekonomide yüzde 6,2’lik büyüme

Mart 10, 2019 - 12:20 PM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, video-konferans eşliğinde Bakanlar Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Bakanlar Kurulu’nda Ocak-Şubat aylarının değerlendirilmesi yapıldı. Bu değerlendirme kapsamında ülke ekonomisinde istikrarlı bir büyümenin devam ettiği açıklandı.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *