Birinci Hazar Ekonomik Forumu gala konser ile son buldu

Türkmenistan tarafından Avaza turizm bölgesinde gerçekleştirilen Birinci Hazar Ekonomik Forumu, yerli ve yabancı sanatçıların katılımıyla düzenlenen gala konser ile son buldu. Konsere, Türkmenistan Devlet Başkanı ve diğer üst düzey konuklar katıldı.

Konser programında Rusya’nın ünlü sanatçılarından Zara, Sergey Lazarev, Nyusha ve genç Rus sanatçı ve Aşkabat doğumlu V’OLGA olarak tanınan Olga Şultas sevilen şarkıları ile katılımcılara büyük bir sevinç yaşattı.

Ayrıca konserde Azerbaycan’ın ünlü sanatçılarından Raşad İlyasov, Samira Efendiyeva, Kazakistan’dan Adilhan Makin ve Aygerim Altınbek, İran’dan Majid Ahşabi ve Hamed Mahzarnia sahne aldı.

Astrahan Devlet Folklor ekibi de gösterileri ile izleyicileri büyüledi. Türkmen sanatçılarının da yer aldığı konser programında, Türkmenistan’ın dünyaca ünlü Küştdepdi dansı da büyük ilgi gördü.

Konser, Türkmen Lideri’nin kaleme aldığı torunu Kerim’in bestelediği Arzuv isimli şarkı ile son buldu.

Gala konser programının bitmesiyle havai fişek gösterileri büyük bir ilgiyle izlendi.

Rastgele Haberler

Hytaýda dron şüweleňi

6, 2019 - 11:23 PM
Dron kameralary durmuşymyza şeýle bir ornaşdy welin, olar indi has köp dürli maksatlar üçin ulanylýar. Hytaý bolsa, gürrüňsiz «Ganatly kameralaryň» iň köp öndürilýän we ulanylýan döwletleriniň hatarynda. Ýakynda ýurduň Halkara
Daha fazla oku

Türkmenistan ile İran işbirliği, Tahran’da ele alındı

Ocak 28, 2019 - 9:39 PM
İran’ın başkenti Tahran’da Türkmenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Vepa Haciyev ile İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Arakçi arasında siyasi istişare toplantısı gerçekleştirildi. İran Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, taraflar ikili ve bölgesel işbirliğini değerlendirdi. Siyasi ve ekonomik işbirliklerinin geliştirilmesi için ortak çözümler ve planlar ele alındı.
Daha fazla oku

Туркменистан и Узбекистан :Телефонный разговор

Şubat 26, 2019 - 5:53 PM
26 февраля 2019 года состоялся телефонный разговор между Президентами Туркменистана и Республики Узбекистан. В ходе телефонного разговора Главы государств обсудили перспективы двустороннего взаимодействия на международной политической арене. Были также затронуты вопросы расширения
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *