TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Atavatan Türkmenistan’a konuştu

Türkmenistan’ın ev sahipliğinde Hazar Denizi kıyısındaki Avaza turizm bölgesinde gerçekleştirilecek Birinci Hazar Ekonomik Forumu için bu ülkeye gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Uluslararası Atavatan Türkmenistan Dergisi’nin sorularını yanıtladı.

Berkarar otelde gerçekleştirilen İşadamları toplantısı kapsamında dergimizin sorularını cevaplayan TOBB Başkanı, Türkmenistan’da bulunmaktan son derece memnun olduğunu ifade etti. Türk işadamlarının Türkmenistan’a olan ilgisinin üst düzeyde olduğuna dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, Türk firmalarının bugüne kadar Türkmenistan’da çok büyük projelere imza attığını söyledi.

Türkmenistan Devlet Başkanı ile her fırsatta görüşme imkanı bulduğunu kaydeden Hisarcıklıoğlu, Türkmen Lideri’nin Türk işadamlarını sağladığı destek ve güvenden ötürü teşekkür etti. Bu defaki ziyareti kapsamında da Türkmen Lideri ile yaptığı görüşmede, iki ülke arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi, ticaret hacminin arttırılması yönünde bundan sonraki dönemde atılacak adımlar konusunda görüş alışverişinde bulunduklarını ifade etti.

TOBB Başkanı, Birinci Hazar Ekonomik Forumu kapsamında düzenlenen Hazar İnovasyon Teknolojiler Fuarı ve Uluslararası Otomobil Fuarı’nın üst düzeyde gerçekleştirildiğine dikkat çekerek, bu organizasyonların başarılı sonuçlanması dolayısıyla Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası’na bir teşekkür babında anlamlı sertifika takdim ettiklerini kaydetti.

TOBB Başkanı, Ata vatanı olarak kabul ettikleri Türkmenistan’ın başarılarından gurur duyduklarını ve bundan sonraki dönemde de Türkmenistan’daki kapsamlı dev projelerde ve ülkenin sanayileşme yönünde attığı adımlara katkı sağlamaya hazır olduklarını ifade etti. 

Rastgele Haberler

Türkmenistan Devlet Başkanı Ferman imzaladı

Ağustos 2, 2019 - 11:49 PM
Türkmenistan Devlet Başkanı Ferman imzaladı. İlgili Fermana göre, 5-25 Ağustos 2019 tarihlerinde hac ziyareti için 160 kişiyi Saudi Arabistan'a gönderilecek.  Türkmenistan Sanayi ve Komnikasyon Bakanlığı hacca gidecekleri Saud Arabistan'a götürmek ve geri getirmek için «Boeing —737 —
Daha fazla oku

Iň gowy 25 Uniwersitet : Türkiýe

Mayıs 23, 2019 - 12:26 AM
“The Times Higher Education World University Rankings” halkara guramasynyň resmi internet sahypasyndan alnan maglumatlara laýyklykda daşary ýurt bilim edaralarynyň öňdeligini düzýän okuw
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *