TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Atavatan Türkmenistan’a konuştu

Türkmenistan’ın ev sahipliğinde Hazar Denizi kıyısındaki Avaza turizm bölgesinde gerçekleştirilecek Birinci Hazar Ekonomik Forumu için bu ülkeye gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Uluslararası Atavatan Türkmenistan Dergisi’nin sorularını yanıtladı.

Berkarar otelde gerçekleştirilen İşadamları toplantısı kapsamında dergimizin sorularını cevaplayan TOBB Başkanı, Türkmenistan’da bulunmaktan son derece memnun olduğunu ifade etti. Türk işadamlarının Türkmenistan’a olan ilgisinin üst düzeyde olduğuna dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, Türk firmalarının bugüne kadar Türkmenistan’da çok büyük projelere imza attığını söyledi.

Türkmenistan Devlet Başkanı ile her fırsatta görüşme imkanı bulduğunu kaydeden Hisarcıklıoğlu, Türkmen Lideri’nin Türk işadamlarını sağladığı destek ve güvenden ötürü teşekkür etti. Bu defaki ziyareti kapsamında da Türkmen Lideri ile yaptığı görüşmede, iki ülke arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi, ticaret hacminin arttırılması yönünde bundan sonraki dönemde atılacak adımlar konusunda görüş alışverişinde bulunduklarını ifade etti.

TOBB Başkanı, Birinci Hazar Ekonomik Forumu kapsamında düzenlenen Hazar İnovasyon Teknolojiler Fuarı ve Uluslararası Otomobil Fuarı’nın üst düzeyde gerçekleştirildiğine dikkat çekerek, bu organizasyonların başarılı sonuçlanması dolayısıyla Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası’na bir teşekkür babında anlamlı sertifika takdim ettiklerini kaydetti.

TOBB Başkanı, Ata vatanı olarak kabul ettikleri Türkmenistan’ın başarılarından gurur duyduklarını ve bundan sonraki dönemde de Türkmenistan’daki kapsamlı dev projelerde ve ülkenin sanayileşme yönünde attığı adımlara katkı sağlamaya hazır olduklarını ifade etti. 

Rastgele Haberler

Türkmen Lider’den yeni kararlar

Mayıs 10, 2019 - 9:11 PM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov bugün bir dizi kararlara imza atıldı. Yeni alınan kararlar kapsamında 2020 yılı devlet bütçesinin hazırlanması, büyükelçi atamaları, görevden alınmalar, uluslararası anlaşmaların onaylanması ve bazı yetkililere kınama cezaları verildi.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *