TOBB ve ECOCCI’den Türkmenistan’a başarı ödülü

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası (ECOCCI), Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası’na Birinci Hazar Ekonomik Forumu kapsamındaki iki dev fuarı başarılı gerçekleştirildiği için başarı ödülü ve sertifikasını takdim etti.

Ödül ve sertifika, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve ECOCCI Genel Sekreteri Adem Kula tarafından Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı’na törenle takdim edildi. Törende ticaret, borsa ve özel sektörden sorumlu Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Çarı Gılıcov da hazır bulundu.

Türkmenistan Hazar Denizi’nin kıyısındaki Avaza turizm bölgesinde Birinci Hazar Ekonomik Forumu’na ev sahipliği yapmaktadır. Bu forum kapsamında Uluslararası Türkmenbaşı Deniz Limanı’nda Hazar İnovasyon Teknolojiler Fuarı ve Hazar’ın kıyısında ilk defa Uluslararası Otomobil Fuarı gerçekleştirildi. Başarılı bir şekilde gerçekleştirilen bu fuarlar uluslararası kuruluşlar tarafından ödüle layık görüldü ve takdir edildi.

Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası’na Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ödüller verildi. Avaza turizm bölgesindeki Berkarar otelinde gerçekleştirilen İşadamları Toplantısında bu ödüller verildi.

Ayrıca, toplantı kapsamında Messe Frankfurt GMBH Fuar Şirketi tarafından da Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odas fuarların başarılı sonuçlanmasına yönelik sertifikaya layık görüldü.  

Rastgele Haberler

Geografyň gutlagy

Ekim 25, 2019 - 1:50 PM
Hormatly “Atawatan Türkmenistan” halkara žurnalynyň okyjylary we bäsleşige gatnaşýanlar! Siziň hemmäňize bäsleşikde uly üstünlikler ýar bolsun, galamyňyzyň ujy ýiti bolsun!
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *