Hazar’ın Türkmen sahilinde Uluslararası Otomobil Fuarı

Türkmenistan’ın ev sahipliğinde Hazar Denizi’nin kıyısındaki Uluslararası Türkmenbaşı Deniz Limanı’nda Uluslararası Otomobil Fuarı düzenlendi. Söz konusu fuar, 12 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek Birinci Hazar Ekonomik Forumu kapsamında gerçekleştirildi. Çok sayıda davetli ve yabancı basın mensuplarının katıldığı fuarda, çeşitli marka lüks ve klasik arabalar güzelliğiyle göz doldurdu.

Fuara, Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcıları, bakanlar, Türk işadamları ve çok sayıda davetli katıldı. Fuarı izleyenlerin arasında üst düzey devlet yetkilileri de oldu. Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ve Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov fuarı gezdi. Ayrıca, bugün Türkmenbaşı kentine gelmesi beklenen Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev de fuar gezecek liderlerdendir.

Uluslararası Otomobil Fuarı’nda dünyanın çeşitli ülkelerinden ve dünyaca ünlü otomobil markaları boy gösterdi. Fuara katılanların büyük bir çoğunluğu lüks arabaların yanında hatıra fotoğrafı çektirdi.

Fuarda Türkmen Lideri’nin geçen sene düzenlenen Amul-Hazar 2018 Uluslararası Ralli yarışında kullandığı yarış arabası da görkemli bir yer yerini aldı. Bunun yanı sıra fuarda çeşitli tarım makineleri, Rusya’ya bağlı Tataristan’da üretilen tarım arazilerini ilaçlamak için kullanılan helikopter ve ambulans helikopter görücüye çıktı. Ayrıca, şehirlerde toplu taşımalar için kullanılacak otobüsler ve çeşitli arabalar da yer aldı.  

Rastgele Haberler

В Анкаре отметили 295-летие Махтумкули Фраги

30, 2019 - 8:15 AM
27 июня в честь Дня работников культуры и искусства, а также поэзии Махтумкули Фраги Посольство нашей страны в Турецкой Республике организовало церемонию возложения цветов к памятнику Махтумкули Фраги, установленному в парке «Туркменистан» в Анкаре.
Daha fazla oku

Türkmenistan, UNESCO’ya daimi temsilci atadı

16, 2019 - 11:06 PM
Uluslararası örgütler bazında daimi temsilcisi bulunan Türkmenistan, UNESCO nezdinde de bir daimi temsilci atadı. Türkmenistan’ın Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) nezdindeki büyükelçisi görevine Fransa Büyükelçisi Şöhrat Cumayev tayin edildi. Büyükelçi Cumayev, güven
Daha fazla oku

«Ikea» mebelleri kärendesine hem berer

Şubat 7, 2019 - 12:23 AM
Mebel önümçiligi we söwdasy bilen meşgullanýan dünýäniň iň uly kompaniýalarynyň biri bolan IKEA ýakyn geljekde mebelleri kärendesine bermegi hem göz öňünde tutýar. Ýöne bu başlangyç, häzirlikçe, diňe taslamadyr. Bu işiň nähili tertipde amala aşyryljakdygy barada gürrüň etmek heniz ir.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *