Rus İşadamı ile Spor İşbirliği Görüşüldü

Dün Türk işadamı ile görüşen Devlet Başkanı ayrıca, Birinci Hazar Ekonomik Forumu için gelen ARETI Uluslararası Şirketler Grubu Başkanı Igor Makarov ile görüştü. Toplantıda, petrol ve doğal gaz sektöründe de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda karşılıklı çıkara dayalı işbirliğine yönelik görüş alışverişi gerçekleşti.

Toplantıda ARETI başkanı Igor Makarov, kendi şirketi tarafından yürütülen çalışmaların durumu hakkında bilgi vererek, enerji sektöründe yeni ortak projelerin hayata geçirilmesine ilgi gösterdiklerini kaydetti.

Görüşmede ayrıca spor alanındaki işbirliği ele alındı. Özellikle, Türkmenistan’da 2021'de yapılacak Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası ve 2026'da gerçekleştirilecek Dünya Yol Bisikleti Şampiyonası organizasyonlukları görüşüldü.

ARETI şirketinin üç bisiklet kiralama istasyonunun sunumunu yaptığını ifade eden İgor Makarov, bisikletin geliştirilmesine ilişkin Türkmenistan’da yapılan geniş çaplı çalışmalara katıldığı için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Rastgele Haberler

Türkmen Lider ve konuklar fuarları gezdi

Ağustos 13, 2019 - 5:12 PM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Birinci Hazar Ekonomik Forumu’na katılmak için gelen Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Kazakistan Başbakanı Askar Mamin, Azerbaycan Başbakanı Novruz Mammedov, Özbekistan Başbakanı Abdulla Aripov, İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri ve Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov ile Hazar İnovasyon
Daha fazla oku

Türkmenistan’da önemli atamalar ve kararlar

Şubat 6, 2019 - 12:03 AM
Türkmenistan Devlet Başkanı yeni kurulan bakanlıklar ve devlet komitesine yardımcılar atadı. Ayrıca, Türkmen Lider, uluslararası bir statüde dergi yayınlanmasına ve üniversite öğrencilerinin eğitim sonrası istihdamına yönelik kararlara imza attı.
Daha fazla oku

«Deutsche Bank AG» bankynyň wekiliýeti bilen duşuşyk

Şubat 26, 2019 - 10:28 PM
2019-njy ýylyň 26-njy fewralynda Türkmenistanyň Daşary işler ministrliginde, Aşgabada iş sapary bilen gelen Germaniýa Federatiw Respublikasynyň «Deutsche Bank AG» bankynyň Orta we Gündogar Ýewropa korporatiw we bank maýa goýum – bank täjirçilik hyzmatlary
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *