Rus İşadamı ile Spor İşbirliği Görüşüldü

Dün Türk işadamı ile görüşen Devlet Başkanı ayrıca, Birinci Hazar Ekonomik Forumu için gelen ARETI Uluslararası Şirketler Grubu Başkanı Igor Makarov ile görüştü. Toplantıda, petrol ve doğal gaz sektöründe de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda karşılıklı çıkara dayalı işbirliğine yönelik görüş alışverişi gerçekleşti.

Toplantıda ARETI başkanı Igor Makarov, kendi şirketi tarafından yürütülen çalışmaların durumu hakkında bilgi vererek, enerji sektöründe yeni ortak projelerin hayata geçirilmesine ilgi gösterdiklerini kaydetti.

Görüşmede ayrıca spor alanındaki işbirliği ele alındı. Özellikle, Türkmenistan’da 2021'de yapılacak Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası ve 2026'da gerçekleştirilecek Dünya Yol Bisikleti Şampiyonası organizasyonlukları görüşüldü.

ARETI şirketinin üç bisiklet kiralama istasyonunun sunumunu yaptığını ifade eden İgor Makarov, bisikletin geliştirilmesine ilişkin Türkmenistan’da yapılan geniş çaplı çalışmalara katıldığı için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Rastgele Haberler

Bakanlar Kurulu: Türkmenistan bir dizi uluslararası sözleşmelere katılacak

Ocak 11, 2020 - 11:50 AM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov başkanlığında 2020 yılının ilk Bakanlar Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Telekonferans eşliğinde yapılan toplantıda, ülkenin iç ve dış gündemi değerlendirildi. Bir dizi kararlara imza atıldı ve 2020 yılında Türkmenistan’ın bir dizi uluslararası sözleşmelere katılması yönündeki teklifler değerlendirildi.
Daha fazla oku

Türkmenistan’da çocuklar kış tatilinde

Ocak 6, 2020 - 6:14 PM
Türkmenistan’da ortaokullarda kış tatili başladı. Ülke genelinde bu ara tatilin değerlendirilmesi için çeşitli organizasyonluklar yapılmaktadır. Türkmenistan çeşitli bölgesinden öğrenciler davet edilerek, Aşkabat’ın yakınlarındaki Gökdere Dinlenme Tesisleri’nde kamp programına katılmasına imkan sağlanmaktadır.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *