Görme engelli bisikletçi ülke -ülke geziyor

İtalya’nın başkenti Roma'dan 8 Mart günü rehberi Michele Giuliano ve Samuel Spriano ile birlikte 'tandem' denilen iki kişilik bisikletle dünya turuna çıkan görme engelli Davide Valacchi, Türkmenistan macerasını tamamladı. İtalya’nın Aşkabat Büyükelçiliği resmi internet sitesinde de yer alan habere göre, Görme engelli sporcu, Görme Engelliler ve Körler İçin Paralimpik Oyunlar Federasyonu (FISPIC) tarafından desteklenen ‘I to eye’ projesi kapsamında dünyayı geziyor. Türkmenistan’da bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu kaydeden bisikletçi, Mari ve Türkmenabat kentlerinde oldu. Ardından Türkmenistan’ın Farab ilçesinden Özbekistan’a geçiş yaptı.

Davide Valacchi ve ekibi, Türkmenistan turu kapsamında Türkmenistan’ın Mari vilayetindeki Paraolimpik Komitesi temsilcileri ile bir araya geldi. İtalyan bisikletçiler, misafirperverliği için Türkmen tarafına teşekkür etti. Türkmen tarafı, İtalyan ekibine bir rehber takdim etti ve o rehber bisikletçilere İran’ın güney sınırından Türkmenistan’a giriş yapmasından Özbekistan sınırına kadar eşlik etti.

Görme engelli bisikletçi bu proje kapsamında 15 bin kilometre pedal çevirecek. Roma’dan bu maceraya atılan sporcu, Hırvatistan, Sırbistan, Romanya, Bulgaristan, Türkiye, İran ve Türkmenistan’ı ziyaret etti. Şimdi ise Özbekistan, Tacikistan ve Kırgızistan maceraları bekliyor.

Yolculuklarının engelsiz yaşama dikkati çekmektir. Her şeye rağmen yaşam gerçekten çok güzel olduğunu göstermektir. Çin'in Pekin kentinde son bulacak olan yolculukları sonunda mutlu bir sona ulaşılması hedeflenmektedir.

 

 

Rastgele Haberler

Смартфон Орро оснащен выдвижной камерой

Nisan 3, 2019 - 10:46 PM
На ресурсе Slashleaks появилиськачественные снимки нового смартфона от Орро с выдвижной фронтальной камерой. Стоит отметить, что движение камеры происходит не так, как у других смартфонов.
Daha fazla oku

Kazakistan’dan tek vize rejimi önerisi

Ekim 12, 2019 - 2:32 PM
Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta gerçekleştirilen Bağımsız Devletler Topluluğu Liderler Zirvesi’ne katılan Kazakistan Devlet Başkanı Kaısm-Comart Tokayev, BDT ülkeleri için tek vize rejıminin uygulanmasını önerdi.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *