TOBB’dan 1. Hazar Ekonomik Forumunun tanıtımına destek

Türkiye’nin önemli kurumlarından biri olan TOBB’dan Türkmenistan’ın Avaza bölgesinde gerçekleştirilecek 1. Hazar Ekonomik Forumunun tanıtımına önemli destek geldi. TOBB tarafından üye şirketlere gönderilen yazıda fuara katılım için davet edilmektedir. TOBB ve EİT TSO işbirliğinde İstanbul TOBB Plaza İbrahim Çağlar Toplantı salonunda daha öncede  tanıtım toplantısı düzenlenmişti. Toplantıya Türkmenistan Ankara Büyükelçisi İşankulu Amanlyev, İstanbul Başkonsolosu Murad Seyitmamedov, TOBB Başkan Özel Müşaviri Bahri Can Çalıcıoğlu ve Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Adem Kula ve çok sayıda davetli katıldı.

 

TOBB hâlihazırda yüzbinlerce şirketin çatı kuruluşu olan TOBB tarafından üye şirketlere gönderilen söz konusu yazıda şöyle denilmektedir :

İlgide kayıtlı yazıda, Türkmenistan Milli Turizm Bölgesi Avaza’da 1. Hazar Ekonomi Forumu’nun 11- 12 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Söz konusu Forum kapsamında, 11 Ağustos 2019 tarihinde Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı himayelerinde, Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası organizatörlüğünde ayrıca “Yenilikçi Teknolojiler” adı altında uluslararası bir fuarın düzenlenecektir. Bu bağlamda “Uluslararası Yenilikçi Teknolojiler Fuarı” içerisinde Türk firmalarının katılım sağlayacağı ayrı bir Fuar alanı oluşturulacaktır. “Uluslararası Yenilikçi Teknolojiler Fuarı”, yüksek teknoloji sektörlerinde düzenlenecek olup, söz konusu Fuara, ülkemizden aşağıdaki sektörlerden firmalarımızın katılması beklenmektedir. Birliğimiz aracılığı ile fuara katılan firmalarımıza özel indirim uygulanacaktır.

Sektörler:

- Petrol ve doğalgaz-lpg

- Bilgi teknolojileri

- Yazılım

- Ulaştırma ve Haberleşme

- Savunma sanayi

- Telekomünikasyon,

- Otomotiv                                                                          

- Hafif sanayi teknoloji şirketleri vb                         

Söz konusu Forum’un ve Fuarın içeriğine dair bilgilere  https://cefavaza2019.gov.tm/  adresinden ulaşılabilir. Etkinliklere katılmayı düşünen firmalarımızın Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası  (Kemal Amanov, Tel: +99312 398887,398898   kemal.exhibition@gmail.com ;     atanepes.wes@gmail.com  ) ve Birliğimize (Adem Kula, Tel: 0212 924 3973  adem.kula@tobb.org.tr  ) başvurması gerekmektedir.”

Rastgele Haberler

Uluslararası örgütler Aral Zirvesi’nin sonuçlarından memnun

Ağustos 28, 2018 - 11:34 AM
Uluslararası örgütler, Türkmenistan’ın hem dönem başkanlığı hem de ev sahipliğinde 24 Ağustos tarihinde Hazar Denizi’nin kıyısındaki Avaza turizm bölgesinde düzenlenen Uluslararası Aral’ı Kurtarma Fonu (İFAS) kurucu ülke Devlet Başkanları Zirvesi’nin sonuçlarından memnun olduğunu açıkladı.
Daha fazla oku

Yunanistan ve Çek Cumhuriyeti Türkmenistan’a büyükelçi atadı

Mayıs 26, 2017 - 12:10 AM
Avrupa’nın iki ülkesi Yunanistan ve Çek Cumhuriyeti Türkmenistan’a büyükelçi atadı. Söz konusu büyükelçiler, Türkmenistan Meclis Başkanı Akca Nurberdiyeva güven mektubunu sundu. Meclis Başkanı, büyükelçileri kabulünde Türkmenistan’ın iç ve dış siyaseti hakkında bilgi verdi. Ayrıca, ülkedeki kapsamlı
Daha fazla oku

Zafer Bayramı nedeniyle Kutlama

Mayıs 8, 2017 - 10:26 PM
Türkmen Liderine Zafer bayramı nedeniyle kutlamalar gelmeye devam etmektedir. Zafer Bayramının 72. Yıl dönemi nedeniyle Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev, Tacikistan Cumhurbaşkanı Emomali Rahmon, Kırgızistan Devlet Başkanı Almazbek Atambayev kutlama mesajı gönderdi.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *